Arkadaşlarımla iyi vakit geçiremiyorum

ekin13

Hectopat
Yer
Tekirdağ / Çerkezköy
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyim dayı
Merhabalar. Yapmak istemesem de yaptığım bir nefret ettiğim huyum var. Mesela arkadaşlarımla oyun oynuyoruz onlar bir ufak hata yaptıklarında ateş püskürüyorum onları küçümsüyorum. Ben de bunu yapmak istemiyorum hatta her gece uyumadan önce sabah yeni bir kişi olacağım arkadaşlarıma iyi davranacağım diyorum, ama olmuyor. Ben de arkadaşlarıma en ufak hatalarında ateş püskürmek istemiyorum, ama nasıl oluyorsa o sıra birden ağzımdan çıkıyor her şey. Ne yapacağım ben ya?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ağınızdan çıkan kelimeleri seçmeden konuşman yanlış bir şey. Konuşurken ağızından çıkan lafları kontrol edemiyor musun cidden :D?

Ya ben de anlamıyorum işte. Her şey çok güzelken birden bir olay oluyor ateş püskürüyorum. O gece gene kendime söz veriyorum bir daha yapmayacağım diye ama anlamıyorum neden olmuyor.

Sinirin kendinizi kontrol etmesine izin veriyorsunuz, psikolog gibi bir şeye giderseniz iyi birine gidin, gelip 2-3 şey sorup antidepresan ilacı veya herhangi bir ilaç verenlere gitmeyin, çünkü yeri geldiğinde de sinirlenmelisiniz, sokakta ne olacağı belli olmaz.

Merhabalar. Yapmak istemesem de yaptığım bir nefret ettiğim huyum var. Mesela arkadaşlarımla oyun oynuyoruz onlar bir ufak hata yaptıklarında ateş püskürüyorum onları küçümsüyorum. Ben de bunu yapmak istemiyorum hatta her gece uyumadan önce sabah yeni bir kişi olacağım arkadaşlarıma iyi davranacağım diyorum, ama olmuyor. Ben de arkadaşlarıma en ufak hatalarında ateş püskürmek istemiyorum, ama nasıl oluyorsa o sıra birden ağzımdan çıkıyor her şey. Ne yapacağım ben ya?
Anladığım kadarıyla öfkenize kontrol olamıyorsunuz ve sinirlenip ateş püskürüyorsunuz bu durumda bir ruh hastanesine gidip konuşmak iyi gelecektir özele gitmeni öneririm devlette daha çok tanı koyup ilaç veriyorlar.

Ya ben de anlamıyorum işte. Her şey çok güzelken birden bir olay oluyor ateş püskürüyorum. O gece gene kendime söz veriyorum bir daha yapmayacağım diye ama anlamıyorum neden olmuyor.
Psikolojik bir sorun olabilir. Böyle konular açıldığında aynı şeyi dediğimde insanlar "yAv sEn dE biZİ hEp dElİ yApTın ŞimDi" diyorlardı. Bunun delilikle falan bir alakası yok. Psikolojik yardım almak bu dünyadaki en ama en doğal durumlardan birisi. Dediğimi değerlendirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı