Arkadaşlığı bitirmek konusunda kararsızım

Evet öyle bana dokunsa direk bırakırım da geçen bir adamla bayağı atistilar biriyle scoter yolu yüzünden ters birine falan gelseler çok büyük sorun pimi çekilmiş bomba gibi yapiyor insani.
Durumu iyi analiz etmen gerek. Eğer gerçekten alkol içtikten sonra garip hareketler sergiliyorlarsa ve sana, çevreye zarar veriyorlarsa arkadaşlığını bitirebilirsin. Ama kimse alkol içiyor diye kötü, anlayışsız olmaz. Ayrıca bahsettiğin şeyleri içmeyen gençlerde yapıyor analiz etmen gerek derken onu kast ettim dostum. Kanınız biraz hızlı akıyor o yaşta gayet normal. Bu arada belirteyim ben de yıl da 1-2 kez anca alkol tüketiyorum.

Herkese öncellikle merhaba bugün bahsedeceğim. Konu şu lise 2'ye gidiyorum ve olayı şöyle bahsedeceğim. İki tane arkadaşım var ve ikisinde çocukluktan beri tanıyorum son zamanlarda çok değiştiler alkol kullanma vs. tabii ben onları uyarıyordum sürekli ama ailelerinin bile pek umru değil. Sonra ikna ettim bir şekilde onlari ama daha sonra da bulusalim falan dediğimde hep işleri çıkmaya başladı. Ailelerinede söyledim bunun suc olduğunu bu arada ama onlar da umursamadı. Sizce bu noktada arkadaşlığımi bitirmeliyi miyim? Son olarak kesinlikle de alkol kullanmadım ve kimsenin kullanmamasini şiddetle tavsiye ediyorum.

Bırak onlar içsin ama ileride sana içirmeyi falan denerlerse sakın durma direk arkadaşlığını bitir.

Alkolü ağzı ile içiyorlarsa sorun çıkarmazlar zaten. Ama içince.

Alkolü ağzı ile içiyorlarsa sorun çıkarmazlar zaten. Ama içince sapıtıyorlarsa onların yanından uzaklaşmak senin elinde. Ama "yok ailesine şikayet ettim, yok engelledim." gibi durumları yapamazsın. Bu onların tercihi. Bende olunca kullanıyorum. Çevreye zarar vermediğin sürece sende kullanabilirsin. Bu senin kararın.

Benim ailesine söyleme sebebim çok büyük miktar alkol aldıktan sonra birkaç tane ürünü kasaya para vs ödemeden direk giderken fark etmiş bunu bir çalışan sonra cebinde ürünü ödeyecek para da yok o gün de yakındim ben oraya gittim ödedim geldim ürünlerin parasını sonra ailesine bu olayı anlatmadan söyledim çocuğa da sordum niye böyle bir şey yaptın diye doğru düzgün hatırlamadığını soyledi yoksa gidip niye soyleyim ailesine.

Benim ailesine söyleme sebebim çok büyük miktar alkol aldıktan sonra birkaç tane ürünü kasaya para vs ödemeden direk giderken fark etmiş bunu bir çalışan sonra cebinde ürünü ödeyecek para da yok o gün de yakındim ben oraya gittim ödedim geldim ürünlerin parasını sonra ailesine bu olayı anlatmadan söyledim çocuğa da sordum niye böyle bir şey yaptın diye doğru düzgün hatırlamadığını soyledi yoksa gidip niye soyleyim ailesine.

Bence daha bu yaşta içmeye başlayıp bu tür davranışlar sergiliyolarsa pek hayır gelmez ama normalde iyi insanlardır alkol alınca sapıtıyorlarsa olabildiğince alkol kullanmıyorken yanlarında dur veya onları alkolden uzak tut olabildiğince.

Tabiki bu konuda sen haklısın. Uyarırsın. Yapmaya devam ederlerse uzaklaşırsın.

İyi yapmışsınız, bu işlere alışmadan durmalı yoksa sonucu kötü olacaktır.

İçip bu kadar bozan tipler ise içmemeleri onların yararına olur ama durdurması da zor olur.

Eğer sana çek bir fırt, al bir yudum falan demiyorlarsa takılmanda sorun yok eğer böyle şeyler diyorlarsa bas tekmeyi.

Herkese öncellikle merhaba bugün bahsedeceğim. Konu şu lise 2'ye gidiyorum ve olayı şöyle bahsedeceğim. İki tane arkadaşım var ve ikisinde çocukluktan beri tanıyorum son zamanlarda çok değiştiler alkol kullanma vs. tabii ben onları uyarıyordum sürekli ama ailelerinin bile pek umru değil. Sonra ikna ettim bir şekilde onlari ama daha sonra da bulusalim falan dediğimde hep işleri çıkmaya başladı. Ailelerinede söyledim bunun suc olduğunu bu arada ama onlar da umursamadı. Sizce bu noktada arkadaşlığımi bitirmeliyi miyim? Son olarak kesinlikle de alkol kullanmadım ve kimsenin kullanmamasini şiddetle tavsiye ediyorum.

Bırakın içen içsin size veya çevreye bir zararları yoksa içmeleri herhangi bir sorun yaratmaz.

İyi yapmışsınız, bu işlere alışmadan durmalı yoksa sonucu kötü olacaktır.

İçip bu kadar bozan tipler ise içmemeleri onların yararına olur ama durdurması da zor olur.

Bence de öyle ben ondan biraz tereddüt ettim bir daha böyle bir şey yapsa kendisi karakolda bulma ihtimali çok yüksek ben yanındayken yapsa yine sicilime falan islense çok büyük sorun hırsızlık çünkü ama sanırım onlarla konuşup dengelj içmeleri veya hiç içmemeleri konusunda uyaracagim.

Geri
Yukarı