Arkadaşlığı bitirmek konusunda kararsızım

Bence de öyle ben ondan biraz tereddüt ettim bir daha böyle bir şey yapsa kendisi karakolda bulma ihtimali çok yüksek ben yanındayken yapsa yine sicilime falan islense çok büyük sorun hırsızlık çünkü ama sanırım onlarla konuşup dengelj içmeleri veya hiç içmemeleri konusunda uyaracagim.

Eğer içme sebepleri yok havalı olacağız falan gibi ergen tripleriyse ve vazgeçmiyorlarsa yol ver geç bence sana yararlarından çok zararları dokunur.

Sizi bilmem de, onların arkadaşlığı bitirmemelerine şaşırdım ben. Birisi benim yaptıklarımı gidip anneme babama söylese ben o kişiyle arkadaşlığımı bitirirdim şahsen. Hadi ilkokulda falan yine bir nebze anlarım da liseye giden adamdan beklemem böyle birşey.

Sizi bilmem de, onların arkadaşlığı bitirmemelerine şaşırdım ben. Birisi benim yaptıklarımı gidip anneme babama söylese ben o kişiyle arkadaşlığımı bitirirdim şahsen. Hadi ilkokulda falan yine bir nebze anlarım da liseye giden adamdan beklemem böyle bir şey.

Yukarıda anlattım niye böyle bir şey yaptığımı olay hakkında yeterli bilgi sahibi olmadan konuşmayın lütfen.

Ailelerine söyledikten sonra seninle takılmak istememelerine şaşmamalı. Empati yap, kendini onlar yerine koy. Alkol içiyorsun vs. genel olarak ailelerin sıcak bakmayacağı şeyler yapıyorsun ve arkadaşın bunları ispiyonluyor. Bir daha kolay kolay onunla bir şey yapmazsın. Çok basit bir mantık bu. Onlar senden uzak duruyorsa sen de onlardan uzak duracaksın. Arkadaşlığını bitirme ama araya mesafe koy. Onlar sana gelmedikçe sen de onlara gitme vs.

Alkol insanın içindeki zincirlenmiş davranışları ortaya çıkarır. Alkol içince sapıtıp oraya buraya saldıran adam ayıkken de tekin biri değildir zaten emin olabilirsin. Kör kütük sarhoş olup da hayatında alkole değmemiş arkadaşlarla gayet keyifli vakit geçirdiğim çok oldu. Şu ana kadar alkol alıp da herhangi bir canlıya zarar veren birisi olmadı çevremde. İçince hapsettiği duygulara yenik düşüp ağlayan, içini döken de çok gördüm saçmalayıp herkesi güldüren de ama milleti rahatsız eden, onu bunu çalan görmedim. Bunun alkolle çok da alakası yok dediğim gibi.

Ailelerine söyledikten sonra seninle takılmak istememelerine şaşmamalı. Empati yap, kendini onlar yerine koy. Alkol içiyorsun vs. genel olarak ailelerin sıcak bakmayacağı şeyler yapıyorsun ve arkadaşın bunları ispiyonluyor. Bir daha kolay kolay onunla bir şey yapmazsın. Çok basit bir mantık bu. Onlar senden uzak duruyorsa sen de onlardan uzak duracaksın. Arkadaşlığını bitirme ama araya mesafe koy. Onlar sana gelmedikçe sen de onlara gitme vs.

Basitçe yukarı kaydırarak sözde arkadaşların marketten bir şeyler çaldığını öğrenebilirsin.

Bunu söylemiş işte, ne yapsaydı söylemeyip onların bu işte devam edip daha büyük şeyler çalmasına göz mü yumsaydı?

Söylenecek şey var söylenmeyecek şey var, bu söylenecek olanlardan.

Alkol insanın içindeki zincirlenmiş davranışları ortaya çıkarır. Alkol içince sapıtıp oraya buraya saldıran adam ayıkken de tekin biri değildir zaten emin olabilirsin. Kör kütük sarhoş olup da hayatında alkole değmemiş arkadaşlarla gayet keyifli vakit geçirdiğim çok oldu. Şu ana kadar alkol alıp da herhangi bir canlıya zarar veren birisi olmadı çevremde. İçince hapsettiği duygulara yenik düşüp ağlayan, içini döken de çok gördüm saçmalayıp herkesi güldüren de ama milleti rahatsız eden, onu bunu çalan görmedim. Bunun alkolle çok da alakası yok dediğim gibi.

Pek çok makale var alkolün suç oranıni artırdığı ile ilgili scooter olayı şöyleydi yolda salas dolas yuruyolardi sonra adamın biri az daha kaza yapacağından bayağı laf etti tartıstilar diğer olay ise tam bilmiyorum belki aklından geçiyordu böyle mal vs. çalmak ama hiç yapmadi böyle bir olay cesaretlendirmis olabilir yani ya da kasaya gitmemis olabilir bilmiyorum olayın tam içinde değildim ama ben geldiğimde parayı ödemese ya ailesini ya da polisi cagiracaklardi.
Pek çok makale var alkolün suç oranıni artırdığı ile ilgili scooter olayı şöyleydi yolda salas dolas yuruyolardi sonra adamın biri az daha kaza yapacağından bayağı laf etti tartıstilar diğer olay ise tam bilmiyorum belki aklından geçiyordu böyle mal vs. çalmak ama hiç yapmadi böyle bir olay cesaretlendirmis olabilir yani ya da kasaya gitmemis olabilir bilmiyorum olayın tam içinde değildim ama ben geldiğimde parayı ödemese ya ailesini ya da polisi cagiracaklardi.

Parayı odemesem yanlış yazmışım.

Herkese öncellikle merhaba bugün bahsedeceğim. Konu şu lise 2'ye gidiyorum ve olayı şöyle bahsedeceğim. İki tane arkadaşım var ve ikisinde çocukluktan beri tanıyorum son zamanlarda çok değiştiler alkol kullanma vs. tabii ben onları uyarıyordum sürekli ama ailelerinin bile pek umru değil. Sonra ikna ettim bir şekilde onlari ama daha sonra da bulusalim falan dediğimde hep işleri çıkmaya başladı. Ailelerinede söyledim bunun suc olduğunu bu arada ama onlar da umursamadı. Sizce bu noktada arkadaşlığımi bitirmeliyi miyim? Son olarak kesinlikle de alkol kullanmadım ve kimsenin kullanmamasini şiddetle tavsiye ediyorum.
O dönemler birçok kişi yaşar bu arkadaş ortamını. Önemli olan senin bu durumdan zararsız kurtulman. Ben de arkadaşlığımı bitirecektim bu tür arkadaşlarımla. Sonra nasıl olsa ben bu pisliğe bulaşmam, onlar ne yapıyorlarsa kendilerine yapıyordur. Beni de kullanmak için teşvik ederlerse kullanmam falan diyordum. Sonra o dönem bir anda kendimi o ortamın içinde buldum. Eğer kötü alışkanlıklar edinmek istemiyorsan arkadaşlığını bitirebilirsin. Ne olursa olsun bir noktada o duruma sen de düşeceksin. Ben alışkanlıklarımı da arkadaşlarımla bağımı kopararak bırakmıştım. Keşke en başında bu kararı verseydim de böyle olmasaydım. Eğer sende bir gün keşke şunu ağzıma sürmeseydim demek istemiyorsan iyi düşün kararını ver.

@364809 boş boş duyar kasma, ben orada iyi yapmışsın veya kötü yapmışsın demedim. Sonuç olarak çocukların gözünde ispiyoncu olarak adı çıkmıştır muhtemelen.

@SeanStrickland cevap vermeden önce okuduğunu anla.

Alkol içmezken böyle bir şey yapmiyordu içinde varsa belki açığa çıkardı ya da unutma vb. olabilir hadi tanımıyorum desem 9 yıl civarıdır tanıyorum böyle bir şey yapsa haberimin olmama imkanı yok ispiyonculuk konusu ise gidip sebepsiz yere soylesem neyse içip iki kez böyle bir durum yaşanınca söyledim maksimum biraz kizmislardir hırsızlık konusunu açmadım zaten.
Alkol içmezken böyle bir şey yapmiyordu içinde varsa belki açığa çıkardı ya da unutma vb. olabilir hadi tanımıyorum desem 9 yıl civarıdır tanıyorum böyle bir şey yapsa haberimin olmama imkanı yok ispiyonculuk konusu ise gidip sebepsiz yere soylesem neyse içip iki kez böyle bir durum yaşanınca söyledim maksimum biraz kizmislardir hırsızlık konusunu açmadım zaten.

Çocuklada konustuk şimdi o konuyu bir sorun olmadığini şehir dışında olduğunu söyledi bayram tatili nedeniyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı