Arkadaşlığı bitirmek konusunda kararsızım

SeanStrickland

Hectopat
Herkese öncellikle merhaba bugün bahsedeceğim. Konu şu lise 2'ye gidiyorum ve olayı şöyle bahsedeceğim. İki tane arkadaşım var ve ikisinde çocukluktan beri tanıyorum son zamanlarda çok değiştiler alkol kullanma vs. tabii ben onları uyarıyordum sürekli ama ailelerinin bile pek umru değil. Sonra ikna ettim bir şekilde onlari ama daha sonra da bulusalim falan dediğimde hep işleri çıkmaya başladı. Ailelerinede söyledim bunun suc olduğunu bu arada ama onlar da umursamadı. Sizce bu noktada arkadaşlığımi bitirmeliyi miyim? Son olarak kesinlikle de alkol kullanmadım ve kimsenin kullanmamasini şiddetle tavsiye ediyorum.

Herkese öncellikle merhaba bugün bahsedeceğim. Konu şu lise 2'ye gidiyorum ve olayı şöyle bahsedeceğim. İki tane arkadaşım var ve ikisinde çocukluktan beri tanıyorum son zamanlarda çok değiştiler alkol kullanma vs. tabii ben onları uyarıyordum sürekli ama ailelerinin bile pek umru değil. Sonra ikna ettim bir şekilde onlari ama daha sonra da bulusalim falan dediğimde hep işleri çıkmaya başladı. Ailelerinede söyledim bunun suc olduğunu bu arada ama onlar da umursamadı. Sizce bu noktada arkadaşlığımi bitirmeliyi miyim? Son olarak kesinlikle de alkol kullanmadım ve kimsenin kullanmamasini şiddetle tavsiye ediyorum.
Sana ve çevreye kötülükleri dokundu mu? İçmesine neden karşısın? Taşkınlık falan mı yapıyorlar?

Benim de alkol alan arkadaşlarım var ama ben takılmıyorum onlarla genelde, kapımın önüne sohbet etmek için geliyorlar bazen, biraz konuşup gidiyorum yanlarından. Arkadaşlığını bitirmen onlarda senin hakkında iyi olmayan fikirler yaratabilir. Bırak arkadaşın kalsınlar fakat sen onlar sana gelmedikçe onlarla konuşma, takılma.

Sana ve çevreye kötülükleri dokundu mu? İçmesine neden karşısın? Taşkınlık falan mı yapıyorlar.

Evet öyle bana dokunsa direk bırakırım da geçen bir adamla bayağı atistilar biriyle scoter yolu yüzünden ters birine falan gelseler çok büyük sorun pimi çekilmiş bomba gibi yapiyor insani.

Eğer ağızları ile içiyor, durmaları gereken yeri biliyorlar ve içtikten sonra sana veya etrafa sıkıntı çıkarmıyorlarsa sıkıntı yok bitirme arkadaşlığını. Ama tam tersi sapıtıyorlarsa uzak durmanı tavsiye ederim. Mesafe koy.

Alkol kullanan birisi niye kötüleniyor?
Burası ayrı ama sizle olan arkadaşlık bağınızı kestilerse sende onlarla kesmelisin, kaybetceğin bir şey olmaz.

Arkadaşlarının senle olan bağlantısının zayıflamasıın sebebi tahminimce bu tip konularda onlara karşı çok dik bir tavır sergilemen, orasıda senin bileceğin iş.

Alkolü ağzı ile içiyorlarsa sorun çıkarmazlar zaten. Ama içince sapıtıyorlarsa onların yanından uzaklaşmak senin elinde. Ama "yok ailesine şikayet ettim, yok engelledim." gibi durumları yapamazsın. Bu onların tercihi. Bende olunca kullanıyorum. Çevreye zarar vermediğin sürece sende kullanabilirsin. Bu senin kararın.

Geri
Yukarı