Üniversitede yalnızlık

Sözde fitnes antrenörü olacaktı sanayide geziyor tek başarısı yumruk atmak kızları etkileyebilmek her sene zihinsel olarak daha da geriliyor yazık.

4 sene pilav tavuk yemekde ayrı bir marifet.

Pilav yediriyor kendini. Ban yemeden önce konuya dönmem gerekirse şunları söyleyeyim.
Genel olarak arkadaş edinmek için kendinizi parçalamanıza ya da olmadığı için üzülmenize gerek yok. Kafanıza göre birisini bulursanız bir şekilde arkadaş oluyorsunuz zaten. Diyelim ki bulamadınız. Bunun için üzülmeniz durumu değiştirmez bu yüzden önünüze bakın ve kendinize tek başına yapabileceğiniz yeni meşgaleler bulun. @TonyRogers

Pilav yediriyor kendini. Ban yemeden önce konuya dönmem gerekirse şunları söyleyeyim.
Genel olarak arkadaş edinmek için kendinizi parçalamanıza ya da olmadığı için üzülmenize gerek yok. Kafanıza göre birisini bulursanız bir şekilde arkadaş oluyorsunuz zaten. Diyelim ki bulamadınız. Bunun için üzülmeniz durumu değiştirmez bu yüzden önünüze bakın ve kendinize tek başına yapabileceğiniz yeni meşgaleler bulun.

Hocam zaten ben çok mutluyum konu sahibi arkadaş konuyu açtı puf oldu bu anlattıklarını kendisine anlatın.

Vallaha ben ortaokuldada lisedede tek oturdum hep herkes gruplaşırdı kimse bana gelmezdi açıkçası bende kendimi kimseye muhtaç hissetmediğimden telefonumla derste video izler ne bileyim şarkı dinler keyfime bakardım.

Bu durumda beni hiç rahatsız etmedi hatta yalnız olduğum için çok mutluydum çünkü hiçbirinin dostluğu gerçek değildi hepsi birbirinin arkasından laf söylüyorlardı bu samimiyetsiz ortamda bende aralarına katılsam benim arkamdan konuşmayacaklarının garantisi var mı diye düşününce sorunu cevabı belli oluyor.
Hocam bence kötü olan şey yalnız olmak değil yalnız hissetmek zaten.

Vallaha ben ortaokuldada lisedede tek oturdum hep herkes gruplaşırdı kimse bana gelmezdi açıkçası bende kendimi kimseye muhtaç hissetmediğimden telefonumla derste video izler ne bileyim şarkı dinler keyfime bakardım.

Bu durumda beni hiç rahatsız etmedi hatta yalnız olduğum için çok mutluydum çünkü hiçbirinin dostluğu gerçek değildi hepsi birbirinin arkasından laf söylüyorlardı bu samimiyetsiz ortamda bende aralarına katılsam benim arkamdan konuşmayacaklarının garantisi var mı diye düşününce sorunu cevabı belli oluyor.
Hocam benim her zaman yani arkadaşlarım oldu lise de de ortaokulda da. Oralarda zaten aynı yerlerde yaşadığımız için kafa yapımız benzer oluyordu ve arkadaşlık kurabilmek çok kolaydı. Burada herkes çok farklı. Bunun olacağını elbette tahmin ediyordum ama yine de bi arkadaş çevrem olur diye düşünüyordum. Konuştuğum herkesle okulda konuşuyorum neredeyse. Oda arkadaşım çok iyi biri fakat o da haftasonları gidiyor ve 2 gün yalnız başıma yurtta oturuyorum. Bir kişiyle de sadece sanaldan konuşuyoruz, okulda da merhaba merhaba muhabbeti oluyor sadece. Bir şeyler yapalım mı diye sormuştum o gün meşguldü sonra da hiç böyle bir teklifte bulunmadım.

Hatta artık oda arkadaşımla okulda ayrı yerlere oturuyoruz sırf başka insanlarla muhabbet etmek için. Fakat söylediğim gibi okul dışına hiç uzamıyor muhabbet. Uzasa bile hep ilk girişimi yapan taraf ben olmak istemiyorum. Kız ya da erkek fark etmeksizin. Çünkü onun bir arkadaş çevresi, grubu vardır ve onlarla takılmak istiyordur senle konuşmak istese zaten yazardı algısı oluşuyor bende.

Hocam zaten ben çok mutluyum konu sahibi arkadaş konuyu açtı puf oldu bu anlattıklarını kendisine anlatın.
Hocam puf olmak istemiyordum da mobilden technopat bildirimlerini nasıl açabilirim inanın bilmiyorum kusura bakmayın.

Üniversitelilerin gittiği aile bahçesi, çay ocağı, kıraathane tarzı hem kadın hem erkeklerin bulunduğu rahat yerlere gideceksin, 101'e 4. arayan bir grubu bulacaksın. Telefonları alır veya telefonunu verirsen her 4. lazım olduğunda seni arayacaklar. Daha sonra seni severlerse onlarla beraber takılmaya başlarsın. Küçük şehirlerde bu çok işe yarar. Büyük şehirlerde nasıl sosyal olunur onu ben de yeni çözüyorum, büyük şehire yeni geçtim.
Bunun dışında klasik olarak dil kursları, kulüpler, yemekhaneler, otobüsler vs. sohbet edilecek arkadaş bulunabilecek yerler.

Okul başlayalı 1 ay oldu neredeyse. Bizimki 11 Eylül'de açıldı ama oda arkadaşımdan başka kimsem yok. Hafta sonları da halasına gidiyor ve 2 gün tek başıma oturuyorum. İnsanlarla tanışmak istiyorum fakat muhabbet merhaba merhabadan ileri geçmiyor. Herkes okul açılmadan bir şekilde gruplaşmış ve başkalarına karşı soğuk davranıyorlar. Kısacası neredeyse hiç arkadaşım yok. Hala lise arkadaşlarımla konuşuyorum sürekli. Bundan dert yanmıyorum bu güzel bir şey ama biraz dışarı çıkıp bir şeyler de yapmak istiyorum Ama yalnızken de yapmak istemiyorum. Kısacası durumlar böyle sadece buraya yazıp içimi dökmek istedim okuyanlara teşekkür ederim. Umarım ileride iyi bir çevrem olur.
3. yılım. Arkadaşım oluyor 1 2 ay sonra sevgili yapıyor yine yalnız kalıyorum. Odada genelde tek başıma oturuyorum. Benden sana tavsiye kendinle zaman geçirmeye çalış birisiyle yakın arkadaş oluyorum sevgili yapıyo mesajlarıma bile bakmıyor. Arkadaş seçimine dikkat et ben dikkat etmedim bazılarının yakın arkadaşı baya var.Ben de oratokuldan beri yalnızım. Şu anda en yakın arkadaşlarım sigaram telefennum ve bilgisayarım. Asosyal değilim sınıftakilerle sohbetim var ama ders bitince yine yalnızım. Ailene önem ver diğerleri boş iş.

Üniversitelilerin gittiği aile bahçesi, çay ocağı, kıraathane tarzı hem kadın hem erkeklerin bulunduğu rahat yerlere gideceksin, 101'e 4. arayan bir grubu bulacaksın. Telefonları alır veya telefonunu verirsen her 4. lazım olduğunda seni arayacaklar. Daha sonra seni severlerse onlarla beraber takılmaya başlarsın. Küçük şehirlerde bu çok işe yarar. Büyük şehirlerde nasıl sosyal olunur onu ben de yeni çözüyorum, büyük şehire yeni geçtim.
Bunun dışında klasik olarak dil kursları, kulüpler, yemekhaneler, otobüsler vs. sohbet edilecek arkadaş bulunabilecek yerler.
Hocam iyi de birileriyle önceden planlamadan bunları yapmak garip değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı