Arma 3 Yüksek performansta directx 11 hatası

starkat

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, arkadaşlar laptop'umda 2 tane ekran kartım var. Birisi güç tasarrufu "HD 8610G" diğeri oyunlar için olan "R7 260m."

Şimdi ben eğer bu oyunu "yüksek performans" modunda açmak istersem, aşağıdaki hatayı alıyorum:

asdasd.png

Eğer "güç tasarrufu" modunda açarsam sorunsuz açıyor, ama doğal olarak fps düşüyor.
Benim anlamadığım nokta "yüksek performans" moduna alınca bu hatayı veriyor fakat hatada "HD 8610G" yazıyor yani halbu ki "r7 260m" açılmıyor da sanki tam tersini yapıyor.

Mesela sadece bu oyunda değil bazı oyunlarda ise "yüksek performans" moduna alınca grafik işlemcisi bulunamadı gibi bir hata veriyor ben bu işi anlamadım.

Ek olarak cpu-z programında diğer ekran kartım görünmüyor. Cpu-z ve ekran kartı ayarlar kısmında görünenler:

sasa2.png

sasa.png

Mesela radeon ayaları kısmında "geçerli veri yolu kullanılabilir değil" yazıyor bunu da anlamış değilim.

Teşekkürler şimdiden.

Yok mu yardım edecek arkadaşlar?

Yaa onlarca forum dolaştım şu konuya bir çözüm yolu yok. PCI Express 3.0 portunu aktif ettiğimizde her şey çözülecek diye düşünüyorum ama çözüm üretecek birilerini henüz bulamadım. Konu hakkında bilgisi olan bana Facebook üzerinden ulaşsın lütfen

aynı hata bende de var ingilizce türkçe arattım ama nafile kimse ne cevap veriyor ne çözümü bulunuyor. Komik kısmı Hp müşteri destek bölümüyle görüştüm onlar bile yazılımsal deyip geçiştirdi şimdi bana bir dvd/usb kiti göndereceğiz onunla deneyin dediler sorun çözülürse buraya yazacağım

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı