Armoury Crate ekran kartını görüyor fakat sıvı soğutucuyu görmüyor

Berke numan

Femtopat
Daha fazla  
RAM
32
Arkadaşlar herkese merhaba, elimde ASUS H510 M-E anakartı var (en kısa zamanda değiştireceğim )
Ekran kartım rogstrix 4070 12 GB.
Sorunum şu.
Anakartımda RGB headır girişi var. Sıvı soğutucum Cooler Master 240l V2 RGB. Üsttünde Armoury Crate ve benzeri programlarla çalışır yazıyor. Bağlantıları düzgün içinden çıkan kontrolcüsüyle RGB'lerini kontrol edebilirken anakartımdaki RGB headır yazan yere takınca kontrol edemiyorum. Armoury Crate üzeründen ekran kartımın RGB'lerini kullanabiliyorum. Fakat sıvı soğutucumu görmüyorum Cooler Master ve Aura Creator uygulamasınıda indirdim oda görmüyor. Sorun nedir sizce?

Samsung 980 Pro.
NVIDIA 4070.
ASUS H510 M-E
i5-11400F

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    510,7 KB · Görüntüleme: 38
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    2,1 MB · Görüntüleme: 40
Merhaba, Armoury Crate Aura Sync menüsü sadece ASUS ürünleri için geçerli bir özelliktir. O yüzden görünmemesi normal.

Sol tarafta ikinci sırada bulunan ayar menüsünde anakart ayarları üzerinden adreslenebilir LED ayarlarını kontrol edebilir misiniz?

Merhaba dediginiz yer tam olarak meresi adreslenebilir diye bir ibare bulamadım da ve anakartımda ARGB soketi yok ve o yüzden RGB headır soketine taktım.

Benzer bir durumu yaşıyorum. Windows 11 kurulumundan sonra Armoury Crate ekran kartımı görmemeye başladı. Ufak bir nüans, @Morteatro ifadenizde kısmen haklısınız. Ancak Aura Sync destekli Asus anakartınız varsa diğer bileşenleri kontrol edebilirsiniz. Bunun örneğini Palit ekran kartımı kontrol ederek sağlamaktaydım.

@Berke numan Uygulamayı kaldırıp tekrar yükledim, ekran kartı sürücülerimi tekrar güncelleyip yeniden kurdum ancak çözüm olmadı. İlgileniyorum, gelişme olursa size de bilgi vereceğim.

Benzer bir durumu yaşıyorum. Windows 11 kurulumundan sonra Armoury Crate ekran kartımı görmemeye başladı. Ufak bir nüans, @Morteatro ifadenizde kısmen haklısınız. Ancak Aura Sync destekli ASUS anakartınız varsa diğer bileşenleri kontrol edebilirsiniz. Bunun örneğini Palit ekran kartımı kontrol ederek sağlamaktaydım.

@Berke numan uygulamayı kaldırıp tekrar yükledim, ekran kartı sürücülerimi tekrar güncelleyip yeniden kurdum ancak çözüm olmadı. İlgileniyorum, gelişme olursa size de bilgi vereceğim.

Bende de aynı şekilde çok üstüne düşmedim fakat formattan sonra böyle olmuştu ASUS klavyemi kontrol edebiliyoruk Palit 3060 ekran kartını kontrol edemiyorum.

Bende de aynı şekilde çok üstüne düşmedim fakat formattan sonra böyle olmuştu ASUS klavyemi kontrol edebiliyoruk Palit 3060 ekran kartını kontrol edemiyorum.
Armoury Crate problemli bir yazılım. Aslında en sorunsuz Asus ürünleri ile senkronize çalışıyor. Daha önce benzer sorun yaşamıştım ancak nasıl çözdüğümü hatırlayamadım. Gerekirse baştan kurulum yapacağım.

Armoury Crate problemli bir yazılım. Aslında en sorunsuz ASUS ürünleri ile senkronize çalışıyor. Daha önce benzer sorun yaşamıştım ancak nasıl çözdüğümü hatırlayamadım. Gerekirse baştan kurulum yapacağım.

Baştan kurulum denendi işe yaramıyor. 1 defa algılıyor bir daha şansımız yok silersek uygulamayı sanırım deneme gibi 😂

Kullandığınız sıvı soğutucuyu anakartınızda ARGB header olsa bile kullanamazsın RGB olduğu için, ankartınızda dediğiniz gibi RGB Header mevcut, Armoury Crate yazılımında soğutucuyu direkt olarak göremezsin zaten anakartın gözükmesi lazım, anakart aydınlatmasını kontrol edince soğutucuyuda kontrol edebilirsin, sizin probleminiz Soğutucuyu görmemesi değil anakartı görmemesi Armoury Crate yazılımının,genelde ASUS anakartlarında Aura ibaresi bulunuyor, sizin anakartın kutusunda herhangi bir ibare yok, ROG forumlarında sizinle aynı problemi yaşayanlar mevcut

Kullandığınız sıvı soğutucuyu anakartınızda ARGB header olsa bile kullanamazsın RGB olduğu için, ankartınızda dediğiniz gibi RGB header mevcut, Armoury Crate yazılımında soğutucuyu direkt olarak göremezsin zaten anakartın gözükmesi lazım, anakart aydınlatmasını kontrol edince soğutucuyuda kontrol edebilirsin, sizin probleminiz soğutucuyu görmemesi değil anakartı görmemesi Armoury Crate yazılımının, genelde ASUS anakartlarında Aura ibaresi bulunuyor, sizin anakartın kutusunda herhangi bir ibare yok, ROG forumlarında sizinle aynı problemi yaşayanlar mevcut.

Hadi diyelim onda öyle bizde sorun nedir? PC yeni geldiğinde kullanabildim sadece kart aydınlatmasını.

Hadi diyelim onda öyle bizde sorun nedir? PC yeni geldiğinde kullanabildim sadece kart aydınlatmasını

Bende Palit marka ekran kartı kullanıyorum 1 yıldır imzadaki sistem mevcut bende, hiçbir zaman Palit ekran kartı Armoury Crate yazılımında gözükmedi, kontrol için Palit yazılımını kullanıyorum, Palit'in bazı serilerinde anakart yazılımı ile kontrol için ARGB kablosu çıkıyor kutudan, o kablo ile anakart senkronize çalışıyor diye biliyorum, RAM ve diğer bütün bileşenleri kullanıyorum, fakat arakadaşın dediğinin aksine Armoury Crate ASUS ürünleri ile de sorunsuz çalışmıyor, Impact 2 Wireless mouse sürekli Aura Sync'den bağımsız olarak çalışıyor, Armoury Crate yazılımını hem PC de hem de laptopta kullanıyorum bu arada, bahsettiğim mouse problemi her iki sistemde de mevcut, kablo ile bağlarsam sadece sorunsuz çalışıyor, bazen hiçbir çevre birimini bile görmediği oluyor 1-2 gün sonra düzeliyor, ama dediğim gibi Palit ekran kartımı hiçbir defa armoy crate aygıt listesinde görmedim:)

Geri
Yukarı