Artic Freezer 240 kasanın önüne takılmalı mı?

Öyle bir durum tabii ki var sadece sıcaklıklar fazla oynamadığı için yok gibi gözüküyor.
Pompayla radyatör aynı seviyede olsa bile performans kaybı yaşanır ama çok az seviyede olduğu için farkedilmez.
Uzun kullanım sonucunda pompa ömrü daha hızlı biter.
Bu videoyu izlersen ne demek istediğimi anlayacaksın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izlersen ne demek istediğimi anlayacaksın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizin anlatmak istediğiniz boruların aşağıda kalması
Evet, öyle yaptığımızda herhangi bir performans kaybı yaşamayız fakat kasaya sığacak mı emin değilim.
Onun için direkt boruların yukarıda olduğunu düşenerek konuşuyordum.

Öne tak, öndeki fanları yukarı içeri hava çekçek şekilde tak egzoz fanı da sıcak havayı dışarı atar mis gibi.

Hocam Corsair H100i Elite Capellix mi alayım yoksa in tarafa mı fanları takayım bir de topla. 4 tane egzoz fan olacak yani 4'e 2 olacak fanlar.

Sizin anlatmak istediğiniz boruların aşağıda kalması
Evet, öyle yaptığımızda herhangi bir performans kaybı yaşamayız fakat kasaya sığacak mı emin değilim.
Onun için direkt boruların yukarıda olduğunu düşenerek konuşuyordum.
Mobilde olduğum için tam dakika veremedim. Anlatmak istediğim senaryo; borular yukarda ve pompa tam olarak üstten 1. ve 2. fanın hizasında olduğu senaryo. Bu şekilde bir montajda pompa radyatörü geçmiyor ve hava radyatörde kalıyor.

Mobilde olduğum için tam dakika veremedim. Anlatmak istediğim senaryo; borular yukarıda ve pompa tam olarak üstten 1. ve 2. fanın hizasında olduğu senaryo. Bu şekilde bir montajda pompa radyatörü geçmiyor ve hava radyatörde kalıyor.

Hocam ne yapmamı önerirsiniz H100i Elite Capellix mi alayım yoksa Artics'i on tarafa mı takayım.

Elindeki Arctic iyi. Değiştirmeye gerek yok diye düşünüyorum. Ama kasan fazla havadar değil, bilgin olsun.

Evet öyle olmadı kasanın yan kapağını açık bırakırım kasanın yan kapağı kapalı öndeki 3 fanı yukarıya taksam sıvı soğutmada önde takılı olsa oyunlarda kaç dereceyi görürüm.

Geri
Yukarı