Artık güncelleme almayacak olan iPhone X alınır mı?

Yoo? iPhone XS Max de fazlasiyla iyi bir iPhone deneyimi veriyor, XR de fazlasiyla iyi bir iPhone deneyimi veriyor, 11 Pro da veriyor, 11 de veriyor, 11 Pro Max de veriyor, XS de veriyor, SE 2 2020 de veriyor.

Ekrani OLED olan ilk duz model diye bu kadar yuceltmeyin su 12'yi.

Kardeşim sen olayı sadece ekrandan mı ibaret sanıyorsun?
XS-XS Max cihazları tam 5 yıllık cihazlar bugün artık pil performansları iyi değil, oyun performansları iyi değil, güncelleme ömrü sınırda olan cihazlar. XR zaten ekrandan da kaybediyor kameraları da günümüzün altında. Boyunu geçen bir havuz düşün bunlar gırtlağına kadar dayandı su seviyesi az kaldı boğulacak.
11 Pro ve Pro Max'i ben de tavsiye ediyorum ama düz 11 dediğin cihaz son derece kötü bir ekrana sahip o paraya daha iyi alternatifler var ve kamerası vs kötü. Oyun performansı da eskisi gibi değil. SE 2020'nin de öyle ayrıca SE'de günde 2-3 kez şarj etmeye alışacaksın hızlı da eskiyen bir pilin olacak ısınmaya alışacaksın o çerçeveli ekrana alışacaksın keza onun da güncelleme desteği yakında bitecek.
12 bunlardan daha iyi bir işlemciye sahip, daha güncel tasarım diline sahip ve de daha uzun ömürlü ve performanslı cihaz. Bunlar senin için iplenmeyecek şeyler olabilir ama başkaları için önemli bu ülkede bu enflasyonda geçebildiğinin en iyisine geçmeye çalışıyor insanlar.

Kardeşim sen olayı sadece ekrandan mı ibaret sanıyorsun?
XS-XS Max cihazları tam 5 yıllık cihazlar bugün artık pil performansları iyi değil, oyun performansları iyi değil, güncelleme ömrü sınırda olan cihazlar. XR zaten ekrandan da kaybediyor kameraları da günümüzün altında. Boyunu geçen bir havuz düşün bunlar gırtlağına kadar dayandı su seviyesi az kaldı boğulacak.
11 Pro ve Pro Max'i ben de tavsiye ediyorum ama düz 11 dediğin cihaz son derece kötü bir ekrana sahip o paraya daha iyi alternatifler var ve kamerası vs kötü. Oyun performansı da eskisi gibi değil. SE 2020'nin de öyle ayrıca SE'de günde 2-3 kez şarj etmeye alışacaksın hızlı da eskiyen bir pilin olacak ısınmaya alışacaksın o çerçeveli ekrana alışacaksın keza onun da güncelleme desteği yakında bitecek.
12 bunlardan daha iyi bir işlemciye sahip, daha güncel tasarım diline sahip ve de daha uzun ömürlü ve performanslı cihaz. Bunlar senin için iplenmeyecek şeyler olabilir ama başkaları için önemli bu ülkede bu enflasyonda geçebildiğinin en iyisine geçmeye çalışıyor insanlar.
XS kullanıcısı olarak yazıyorum; pil yüzdem 85 ve bir günümü rahatlıkla çıkarıyor. Günde 2 3 saat telefon kullanan biriyim ve hemen hemen 4 5 saat gidiyor pili. Güncel telefonlarla karşılaştırıldığı takdirde tabii ki düşük kalacak fakat arkadaş iPhone almak istiyorsa zaten pilin ne kadar olduğunu bilerek alacaktır ya da yeni pil takacaktır. Oyun performansı gayet iyi durumda, hiç bir oyunda sıkıntı çekmedim. Kendim Pubg vs oynamıyorum ama küçük kuzenim Cod oynuyor ve kastığını görmedim. Güncelleme olarak da 17'yi aldı ve bitti. Tahmini 2 3 sene rahat gideceğini düşünüyorum. Kameralar da aynı fiyat bandındaki Android cihazların hepsinden iyi neredeyse. Hiç üzecek bir kamera değil. Günümüzde hala birilerinin 6 6s gibi modelleri alıp kullandığını varsayarsak XS, XS Max ve XR şu an için en uygun ve stabil iOS telefonlar. Alanı sonuna kadar memnun edecek ve fiyatına değecek telefonlar. 12 dediğin telefon şu an 20-25 bin TL bandında 2. elleri. 13-14 bin bütçesi olan arkadaş 12 alabilse zaten gelip X alınır mı diye konu açmaz, belli ki bütçe sınırı bu kadar. 99 model Corolla binen adama "Abi bu araç eskide kaldı artık, yeni araçlar tam otonom sürüş destekli vs" gibisinden şeyler söylemenin anlamı yok, bütçe belli. Mesajın kısası şu ki; X tavsiye etmiyorum ama XR, XS alınabilir temiz bulunursa.

XS kullanıcısı olarak yazıyorum; pil yüzdem 85 ve bir günümü rahatlıkla çıkarıyor. Günde 2 3 saat telefon kullanan biriyim ve hemen hemen 4 5 saat gidiyor pili. Güncel telefonlarla karşılaştırıldığı takdirde tabii ki düşük kalacak fakat arkadaş iPhone almak istiyorsa zaten pilin ne kadar olduğunu bilerek alacaktır ya da yeni pil takacaktır. Oyun performansı gayet iyi durumda, hiçbir oyunda sıkıntı çekmedim. Kendim PUBG vs oynamıyorum ama küçük kuzenim CoD oynuyor ve kastığını görmedim. Güncelleme olarak da 17'yi aldı ve bitti. Tahmini 2 3 sene rahat gideceğini düşünüyorum. Kameralar da aynı fiyat bandındaki Android cihazların hepsinden iyi neredeyse. Hiç üzecek bir kamera değil. Günümüzde hala birilerinin 6 6S gibi modelleri alıp kullandığını varsayarsak XS, XS Max ve XR şu an için en uygun ve stabil iOS telefonlar. Alanı sonuna kadar memnun edecek ve fiyatına değecek telefonlar. 12 dediğin telefon şu an 20-25 bin TL bandında 2. elleri. 13-14 bin bütçesi olan arkadaş 12 alabilse zaten gelip X alınır mı diye konu açmaz, belli ki bütçe sınırı bu kadar. 99 model Corolla binen adama "Abi bu araç eskide kaldı artık, yeni araçlar tam otonom sürüş destekli vs" gibisinden şeyler söylemenin anlamı yok, bütçe belli. Mesajın kısası şu ki; X tavsiye etmiyorum ama XR, XS alınabilir temiz bulunursa.

Günde herkes 2-3 saat telefon kullanmıyor siz ortalamanın aşağısındasınız onu anlatamıyorum sanırım. Biz geneli baz alıyoruz ayrıca konu sahibi arkadaştan bağımsız ben başka arkadaşa yanıt verdim konu sahibine ben de XS'i XR'ı veya 2. el bir X'i tavsiye ettim boş yorum yapmayın okumadan.

iPhone X almayın. Onun yerine A50 ya da A51 alın pişman olmazsın.
13-14 bütçesi varsa A54 almak varken bunlar alınmaz ki? X de alınmaz işte en azından XS serisi alınır. Eğer 2 yıl kullanıp atmayı düşünmüyorsa A54 alsa 5 yıl rahat eder.

Yenilenmiş cihaz hiç önerilmez hocam sebebi yan sanayi beş para etmez parçalar takılmış olması kuvvetle muhtemel. Ayrıca 4 yıl götürmez diye düşünüyorum tabii hala 6s kullananlar da var (kimseyi küçümsememiyor sadece söylüyorum) 2 yıl normal idare eder ama daha uzun ömürlü istiyorsanız başka telefonlara yönelin.

Butun bu "daha iyi" dedigin seyleri 2 kat fiyat farkina sunuyor. Aradaki 2 kat farki sen veriyorsan sikinti yok.

Sifir hakkinda konusmuyorum cunku bahsi gecen telefonlarin sifir satisi yok, ikinci el piyasasi hakkinda konusuyorum.

Bu ülkede bu enflasyonda geçebildiğinin en iyisine geçmeye çalışıyor insanlar.
Parasini dusunen insan, S23 parasina iPhone 12 almaz. Daha fazla konusmaya gerek yok.

Yorumlariniz fazlaca oznellik iceriyor. Dikkate almiyorum pek. Iyi forumlar.

Doğru. X zaten sıkıntılı bir cihaz. X yerine 8 Plus almak bile daha mantıklı geliyor bana.
Bence de oyle. En azindan alisilagelmis bir kasada. X gibi denek degil.

X kronik sorunlu bir model olarak biliyor tavsiye etmem hele birde yenilenmiş cihaz kesinlikle almamalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı