Artık marka ön yargılarımızı kıralım!

Ben Gamepower ursa almadan önce sizin gibi düşünüyordum. Evet Gamepower ürünleri kötü ama belki mu mouse iyidir demiştim. Ve kötü çıktı.
IMG_20200927_201926_0[1].jpg

Eminim bu markanın da iyi ürünleri vardır. Mesela saber RGB gayet güzel bir klavye.

Bende almıştım kablosu koptuydu. Sonra gittim Philips faresini aldım.

Gamepower falan ama kablosunu ben çok beğendim.

Benim direkt geldiğinde fare, çok hoşuma gitmişti o fiyata, 100 - 120 TL arasına mı ne almıştım indirim falan vardı. İlk defa bilmediğim marka almıştım ve güzel çıktığını düşünüyordum. Sonra bir baktım kablo kopmuş. Kötü bir andı. Ben 1 seneye yakın kullandım, kopmayaydı daha fazla da kullanırdım.

Özellikle ekipman(klavye, mouse, kulaklık) gibi her an başına bir şey gelebilecek parçalarda kaliteli ürün tercih edilmeli. Aşağıda yazığım özelliklere sahip donanımlar genelde ucuz olmuyor maalesef.

kulaklık:

-Kablosu değişebilir olmalı. Yani kablo ezildi diye kulaklık çöp olmamalı.
-Esnek olmalı. Üstüne oturma, masaya vurma gibi durumlarda zarar görmemeli.
-Ortopedik olmalı. 5-6 saat kullanımda bile kulak, baş ağrıtmamalı.

klavye:

-Su geçirmez olmalı. Genelde bilgisayar başında içecek içtiğimiz için dökülmelere karşı dayanmalı.
-Multimedya özelliği olmalı.
-Kol desteği olmalı ki; uzun kullanımda ağrı yapmasın.
-Switch'ler dayanıklı olmalı. (Uzun ömür için)

mouse:

-Yüksek DPI'a sahip olmalı.
-Switch'ler dayanıklı olmalı. Piyasada satılan "10 milyon tık dayanıklı!" Gibi fareler genelde dayanmıyor... Burada marka faktörü devreye giriyor.
-En azından 3 ayarlanabilir kısayol tuşu içermeli.

Piyasada olan markaların %95'ini kullandım. Şu ana kadar yazdığım tüm özellikleri hakkıyla veren birkaç marka var. Malum pahalı markalar. İsim vermeyeceğim. Sizlere tavsiyem; 300 verip Rampage alacağınıza 200 daha biriktirip bilindik bir marka alın. En kötü ihtimalle bozulduğu zaman karşınızda bir muhatap bulursunuz.

Klavyem 50TL ve 1 yıldır kullanıyorum aynı şekilde mousem 45 TL 1.5 yıldır kullanıyorum ve çok alıştım çok rahat geliyor fakat korktuğum bir durum var yüksek fiyatlar ödeyip mağdur olmak. Bende bu konularda çok bilgili değil iken Rampage forte y almıştım yaklaşık 6 ay önce. Ve bu ay koptu aslında iyi dayandı diyebilirim. Teknolojik ürünleri birazda temiz kullanmak gerekir. Şu zamana kadar hiçbir ürüne bir oyun için kızıp vurmadım veya kırmadım haliyle dayandı ve bu zamana kadar geldi. Rampage gibi kaliteli malzeme kullanmayan bir markayla 6 ay dayanmam benim için çok büyük performanstı. Şimdi fiyat performans bakımından uygun gördüğüm Gamepower kizaru aldım. Kargoda gelsin bir bakalım eğer iyi ise gerçekten markalara karşı tüm tutumum değişecektir.

Ayrıca şöyle bir mevzu var. Razer şişirilmiş bir markadır. SteelSeries kaliteli bir üründür fakat için rahat olmasını istiyorsanız biraz yüksek meblalar ödemek zorundasınız. Benim herkese tavsiyem imkanınız var ise HyperX, Corsair veya Logitech gibi markaları kullanmanızdan yanadır. Eğer çok bütçeniz yok ise Gamepower veya Rampage'nin sağlam olduğunu düşündüğünüz ve kullanımınıza uygun olanları alınız. Dediğim gibi temiz kullandım ve zamanında 150 TL'ye aldığım Rampage kulaklığım ile 6 ay dayandım hiçbir sorun yaşamadım. Malzeme kalitesi dandik olduğu için kablosu dolanıyordu bende kullanmayı bıraktım.

Klavyem 50TL ve 1 yıldır kullanıyorum aynı şekilde mousem 45 TL 1.5 yıldır kullanıyorum ve çok alıştım çok rahat geliyor fakat korktuğum bir durum var yüksek fiyatlar ödeyip mağdur olmak. Bende bu konularda çok bilgili değil iken Rampage forte y almıştım yaklaşık 6 ay önce. Ve bu ay koptu aslında iyi dayandı diyebilirim. Teknolojik ürünleri birazda temiz kullanmak gerekir. Şu zamana kadar hiçbir ürüne bir oyun için kızıp vurmadım veya kırmadım haliyle dayandı ve bu zamana kadar geldi. Rampage gibi kaliteli malzeme kullanmayan bir markayla 6 ay dayanmam benim için çok büyük performanstı. Şimdi fiyat performans bakımından uygun gördüğüm Gamepower kizaru aldım. Kargoda gelsin bir bakalım eğer iyi ise gerçekten markalara karşı tüm tutumum değişecektir.

Ayrıca şöyle bir mevzu var. Razer şişirilmiş bir markadır. SteelSeries kaliteli bir üründür fakat için rahat olmasını istiyorsanız biraz yüksek meblalar ödemek zorundasınız. Benim herkese tavsiyem imkanınız var ise HyperX, Corsair veya Logitech gibi markaları kullanmanızdan yanadır. Eğer çok bütçeniz yok ise Gamepower veya Rampage'nin sağlam olduğunu düşündüğünüz ve kullanımınıza uygun olanları alınız. Dediğim gibi temiz kullandım ve zamanında 150 TL'ye aldığım Rampage kulaklığım ile 6 ay dayandım hiçbir sorun yaşamadım. Malzeme kalitesi dandik olduğu için kablosu dolanıyordu bende kullanmayı bıraktım.

Gamepower Kizaru'nun kronik sorunu var aldıktan 1 ay sonra sol kulak hazinesi gidiyor.
Bence oluyorsa açmadan iade et.

Gamepower Kizaru'nun kronik sorunu var aldıktan 1 ay sonra sol kulak hazinesi gidiyor.
Bence oluyorsa açmadan iade et.
3 ay 1 hafta gibi bir vakittir kullanıyorum. Uzun kullanım sonucunda hiçbir sıkıntıya rastlamadım. Rahat ve güzel bir kulaklık. Vibrasyon yönünden de müzik dinlerken çok iyi oluyor.

Sonuçta 90 gün ve Gamepower gibi bir markadan iyi bir performans. Bakalım önümüzdeki zamanlara. Ayrıca arkadaş kronik sorun var dedi. Hiçbir sorun yaşamadım :D

Şimdi bir ürünü alan 10 kişiden 8 i kullanamıyor ise normaldir ama 10 kişiden 5-1 arası kullanamıyor ise bir sorun vardır sizin sorun yaşamamanız çoğu ürününün kalitesiz olduğunu değiştirmez!

Geri
Yukarı