Artık ne yapacağımı bilmiyorum

wpa9

Kilopat
Öncelikle kendimden bahsedeyim.

17 Yaşındayım, meslek lisesine gidiyorum, 12.sınıf.
Haftada 3 gün (Paz, Salı, Çar) staj görüyorum.

Güzel bir üniversitede Bilgisayar Mühendisliği okumak istiyorum.

Üniversite sınavı yaklaşıyor daha çalışmaya başlamadım. Hani Youtube'dan videolara bakıyorum nasıl sınava hazırlanırım gibisinden falan ama nafile.
Günümün boş geçtiğini düşünüyorum. Her geçen gün biraz daha tedirgin oluyorum.
Hep ileriyi düşünüyorum acaba nasıl bir hayatım olur nerede okurum.
Zamanın ne kadar değerli olduğunun farkındayım bayağı ve zamanımı iyi değerlendiremediğim için
hep bir diken üstündeyim. Ve bu duygu gitgide daha da üstüme geliyor.
Mesela biraz kafa dağıtayım diyorum oyun oynayınca belki daha iyi hissederim diyorum ama oyun oynarken
aklımda yine başka şeyler olduğu için oynadığımdan hiçbir şey anlamıyorum ve bundan rahatsız oluyorum.
O yüzden bu aralar oyun oynamıyorum.

Her gün sonunda kendime soruyorum ve sonuç elde var sıfır.
Bugünün de değerini bilemedim ve 1 gün daha eksildi.

Bu dönemlerden geçmiş veya tavsiyede bulunmak isteyenler, yardımlarınızı bekliyorum.

Artık bir şeyler yapmak istiyorum, hayatımı düzene koymak istiyorum ama bir türlü olmuyor.

Moralini bozmak gibi olacak ancak meslek lisesi müfredatıyla, sabah akşam özel ders alıp fen lisesi öğrencisi düzeyinde matematik, fizik, geometri öğrenmediğin sürece iyi bir üniversitede bilgisayar mühendisliğine gidemezsin.

Ayrıca bilgisayar mühendisliğine gitmek zorunda da değilsin, Bilkent'in CTIS gibi 4 yıllık programları oldukça iyi. O bölümde tanıdım ve çok iyi yerlere gelen pek çok kişi var, mühendislik fakültesi olmasa da hedefini yüksek tutuyorsan (8 tam burs, 72 yarı burslu öğrenci alıyor) burslu düşünebileceğin bir seçenek.

Üstat bende 17 yaşındayım ama stress yapmak doğal olay ama kafayı fazla takmamak lazım olursa olur olmazsa olmaz bir iş olmadı diye kıyamet kopmayacak ya.
Böyle diyerek de umursamamak olmaz. Haklısın stres yapmak normal sınav senesi çünkü. Fakat bunu bahane edip çalışmamak olmaz. Belki kıyamet kopmayacak ama hayatta başarısız olacak.

17 yaşındayım haftanın üç günü staj görüyorum. Okul desen canlı derslerden katılımla bir şekilde ilerliyor.

Moral bozmak yok aile baskısını üzerinde hissetme.
Olmaz ise bir yıl mezuna kalırsın en kötü ihtimal...

Aynen yani yaşıtlarımda görüyorum dünyanın sonu değil mezuna kalmak.

Öncelikle kendimden bahsedeyim.

17 Yaşındayım, meslek lisesine gidiyorum, 12.sınıf.
Haftada 3 gün (Paz, Salı, Çar) staj görüyorum.

Üniversite sınavı yaklaşıyor daha çalışmaya başlamadım. Hani Youtube'dan videolara bakıyorum nasıl sınava hazırlanırım gibisinden falan ama nafile.
Günümün boş geçtiğini düşünüyorum. Her geçen gün biraz daha tedirgin oluyorum.
Hep ileriyi düşünüyorum acaba nasıl bir hayatım olur nerede okurum.
Zamanın ne kadar değerli olduğunun farkındayım bayağı ve zamanımı iyi değerlendiremediğim için
hep bir diken üstündeyim. Ve bu duygu gitgide daha da üstüme geliyor.
Mesela biraz kafa dağıtayım diyorum oyun oynayınca belki daha iyi hissederim diyorum ama oyun oynarken
aklımda yine başka şeyler olduğu için oynadığımdan hiçbir şey anlamıyorum ve bundan rahatsız oluyorum.
O yüzden bu aralar oyun oynamıyorum.

Her gün sonunda kendime soruyorum ve sonuç elde var sıfır.
Bugünün de değerini bilemedim ve 1 gün daha eksildi.

Bu dönemlerden geçmiş veya tavsiyede bulunmak isteyenler, yardımlarınızı bekliyorum.

Artık bir şeyler yapmak istiyorum, hayatımı düzene koymak istiyorum ama bir türlü olmuyor.

Bende öyle boş boş geçiriyordum vakti, oyun, video, film vs. kafamı dağıtıyordu, 7/24 evdeydim sanki hiç gelmiycek o gün gibi yapıyordum, ama geliyor, ama benim olay üniversite ile alakalı değil, ama bu yaşlar da arkadaş edinmek çok iyi bir şey, arkadaşlık güzel ve iyi gelen bir şey, sana destek çıkabiliyor, gelecek de de faydası olabiliyor, arkadaşlık güzeldir, iyi gelen bir şey bence.

Son düzenleme:
Kanka geç yazıyorum ve klişe bir cevap vereceğim ama takma, boş ver her şey olması gerektiği gibi olur. Sen sadece biraz eğlenmene bak yani eğlenmeye çalış (çok zor evet ama dene).

Geri
Yukarı