Artık Windows 10 için özellik güncellemesi yayınlanmayacak

Olması gereken geçte olsa yapıldı ve 2022 Güncelleştirmesi, Windows 10'un son güncellemesi ilan edildi.

Size katılmıyorum PC'si Windows 11'i desteklemeyen ve yeni sistem ya da PC alacak parası olmayanlar bu durumdan hiç memnun değil. Bence 'olması gereken değil' de 'kullanıcıları düşünmemek için erken davrandılar' desek daha doğru olur.

Size katılmıyorum PC'si Windows 11'i desteklemeyen ve yeni sistem ya da PC alacak parası olmayanlar bu durumdan hiç memnun değil. Bence 'olması gereken değil'de 'kullanıcıları düşünmemek için erken davrandılar' desek daha doğru olur.

Erken davranmadilar 10 yıl oldu işletim sistemi çıkalı 11'in sistem gereksinimleri 10 ile aynı olsaydı daha iyi talep gorurdu hocam.

Erken davranmadilar 10 yıl oldu işletim sistemi çıkalı 11'in sistem gereksinimleri 10 ile aynı olsaydı daha iyi talep gorurdu hocam.

Madem erken davranılmadı PC'si Windows 11'i desteklemeyenler için de ayrıyeten işletim sistemi çıkarabilirlerdi veya Windows 11'e zorunluluk koymayabilirlerdi.

Size katılmıyorum PC'si Windows 11'i desteklemeyen ve yeni sistem ya da PC alacak parası olmayanlar bu durumdan hiç memnun değil. Bence 'olması gereken değil' de 'kullanıcıları düşünmemek için erken davrandılar' desek daha doğru olur.
Windows 10'un son özellik güncellemesi, Windows 10 Kasım 2021 Güncellemesi olmalıydı ve Windows 11 piyasaya sürüldüğünde Windows 10 özellik güncellemeleri sona ermeliydi. Çünkü Ekim 2020 sonrası özellik güncellemeleri yeni hiçbir şey vaat etmiyor ve kalite güncellemeleri ne sunuyorsa onu sunuyordu. Yani Microsoft tekrardan açıklama yapsa ve Windows 10 için iki özellik güncellemesinden (23H2 ve 24H2) bahsetse bu kimsenin umurunda olmaz çünkü herkes odağın Windows 11 ile Windows NV'de olduğunu biliyor ve Microsoft'un Windows 10 için yine özellik güncellemesi altında kalite güncellemesi sunacağını da biliyor. Burada değişen tek Vibranium tabanını esas alan güncelleme sayısı 4'den 6' çıkması olurdu.

Windows 10'un son özellik güncellemesi, Windows 10 Kasım 2021 Güncellemesi olmalıydı ve Windows 11 piyasaya sürüldüğünde Windows 10 özellik güncellemeleri sona ermeliydi. Çünkü Ekim 2020 sonrası özellik güncellemeleri yeni hiçbir şey vaat etmiyor ve kalite güncellemeleri ne sunuyorsa onu sunuyordu. Yani Microsoft tekrardan açıklama yapsa ve Windows 10 için iki özellik güncellemesinden (23H2 ve 24H2) bahsetse bu kimsenin umurunda olmaz çünkü herkes odağın Windows 11 ile Windows NV'de olduğunu biliyor ve Microsoft'un Windows 10 için yine özellik güncellemesi altında kalite güncellemesi sunacağını da biliyor. Burada değişen tek şey, Vibranium tabanını esas alan güncelleme sayısı 4'ten 6'ya çıkması.

Steam'de şu an en çok kullanılan işletim sisteminin Windows 10 olduğunu hatırlatır, Windows 11'in tutmadığının aşikar olduğunu belirtmek isterim. 2015'te çıkmasına rağmen günümüzde tutan işletim sistemine önem vermek varken neden tutmayan işletim sistemine yoğunlaşılıyor anlamış değilim.

Ekran görüntüsü 2023-04-29 220351.png

Çok saçma olmuş, bu durumdan hiç memnun kalmadığımı belirtmek isterim.

Windows 11'i PC'si desteklemeyenler mecbur Windows 10 ile yollarına devam edecekler. Tabii ki Linux seçeneği de bulunmaktadır fakat o işletim sistemini beğenmeyen biriyse veya kullandığı uygulamaları Windows üzerinde açması gerekiyorsa bu durumda Windows 10'da kalacak. Günümüzde yeni PC veya sistem almak pahalılaştı. Örneğin 7000 TL'ye de sistem var ama 'Almışken iyisini alalım uzun ömürlü olsun' istiyoruz. Mesela benim sistemim 2009 yılında üretilmiş ve o zamandan sonra herhangi bir sistem almadığım için mecbur şu anki sistemi hala kullanmak zorundayım çünkü yenisini alacak kadar param yok. Sadece 3000 TL'ye idare edebilecek monitör alabildim şimdi "Monitör aldıysan sistem de alabilirsin" diyenler olacak. Ama monitör alma sebebim bende masaüstü Arçelik PC vardı ve değişmek zorundaydım. Microsoft sözünde durmalıydı ve Windows 10 üzerinden devam etmeliydi... Steam verilerinde bile Windows 10 zirvede ve Windows 11 ufak artış veya düşüş yaşıyor. Çünkü ilk çıktığında Windows 10'un makyajlı haliydi. Şu an öyle değil geliştirmişler ama hala sorunları say say bitmeyen işletim sistemi. Bi' Vista vakası yaşanıyor olabilir çünkü Windows 12 çıkacak haberleri çıkmaya başladı. Bu yayılan bilgi ne kadar doğru orasını bilemem.

Buraya kadar okuduysan [tahminen] emin ol seninde PC'in Windows 11'i desteklemiyor demektir.
Windows 11= Vista 2.

Geri
Yukarı