Artık yazılımdan para kazanmak istiyorum

GT 145

Decapat
3-4 yıldır programlama ile deli gibi uğraştım. Kendimi geliştirmek için algoritma isteyen projeler yaptım,yapmaya çalıştım. Ama bu yaptığım projeler hep konsol tabanlıydı ve normal bilgisayar kullanıcıların arka planda görmediği gömülü işlemleri yaptığı için yaptıklarım ön plana çıkmıyordu, hatta çoğu kişiye yaptığım şeyleri söyleyince anlamayıp, basit, önemsiz şeyler yaptığımı düşünüyor. Örnek olarak kendi programlama dilimi yapmaya çalışıyorum, evet bu yazılımcıların işine yarayabilir ama normal bir Instagram kullanıcısının umurunda bile olmaz. Hatta programlama ne onu bile bilmez belki de. Artık bende normal insanların gözüne girebilecek, işlerine yarayabilecek, hayatlarını kolaylaştıracak, para kazanabileceğim şeyler yapmak istiyorum. Ama şu an örnek olarak sosyal medya uygulaması yapsam kimsenin umurunda olmaz çünkü Facebook, Instagram varken kimse benim SQLite tabanlı uygulamamı kullanmaz. Kısacası nasıl bir şey yapabilirim bilmiyorum. Algoritma konusunda yeterli olduğumu düşünüyorum. Derin öğrenme modelleri, web sitesi geliştirebilirim. Oyun yapmayı hiç bilmiyorum. Robotik hakkında orta seviyede bilgim var. 15 yaşındayım. Hakkımda kısa bilgiler bunlardı. Sizin önerileriniz nelerdir? Yazılımdan nasıl para kazanabilirim? Şimdiden teşekkürler 😊.

Son düzenleme:
3-4 yıldır programlama ile deli gibi uğraştım. Kendimi geliştirmek için algoritma isteyen projeler yaptım. Ama bu yaptığım projeler hep konsol tabanlıydı ve normal bilgisayar kullanıcıların arka planda görmediği gömülü işlemleri yaptığı için yaptıklarım ön plana çıkmıyordu, hatta çoğu kişiye yaptığım şeyleri söyleyince anlamayıp, basit, önemsiz şeyler yaptığımı düşünüyor. Artık bende normal insanların gözüne girebilecek, para kazanabileceğim şeyler yapmak istiyorum. Ama şu an örnek olarak sosyal medya uygulaması yapsam kimsenin umurunda olmaz çünkü Facebook, Instagram varken kimse benim SQLite tabanlı uygulamamı kullanmaz. Kısacası nasıl bir şey yapabilirim bilmiyorum. Algoritma konusunda kendimden %90 eminim. Derin öğrenme modelleri, web sitesi geliştirebilirim. Oyun yapmayı hiç bilmiyorum. Robotik hakkında orta seviyede bilgim var. 15 yaşındayım. Hakkımda kısa bilgiler bunlardı. Sizin önerileriniz nelerdir? Yazılımdan nasıl para kazanabilirim? Şimdiden teşekkürler 😊.

IOS'ya da Android'te bir oyun vs geliştirmen lazım.
İnsanlar maalesef görebildiği şeylere inanırlar.
Sen arka planda çalışan bir yazılımı anlatsan bilmeyen adama dediğin gibi basit gelir.

Öğrenebilen termostat yapın. İş yazılım kısmında. Ortamın ısınma durumlarını öğrenip ona göre ısıyı ayarlıyor.
TPI logic diyorlar sanırım. Genelde birkaç yabancı model de var. Honeywell vs.

Öğrenebilen termostat yapın. İş yazılım kısmında. Ortamın ısınma durumlarını öğrenip ona göre ısıyı ayarlıyor.
Tpı Logic diyorlar sanırım. Genelde birkaç yabancı model de var. Honeywell vs.

Nasıl yani hocam biraz açar mısınız? Ortamın nem, sıcaklığına göre mi çalışacak.

Önce hangi alana girmek istediğini belirle. Mobil uygulama, web vs. gibi. Daha sonra mobil alanı seçtiysen atıyorum uygun başlangıç projeleri var. Bunları yaparak kendini iyice geliştirip ondan sonra kendi mobil uygulama fikrini geliştirebilirsin. Yani bu fikir öyle bir anda da gelmez bu arada. Marketi ve mağazaları araştırır uygulamalara bakarsın. Kimisinde eksik bir yön bulur bunu geliştireyim dersin başlarsın. Web içinse önce birkaç site geliştir portföy oluştur. Ardından freelancer iş almaya başlarsın. Veya WordPress eklentisi geliştirebilirsin. İyi bir eklenti çok para kırar.

Nasıl yani hocam biraz açar mısınız? Ortamın nem, sıcaklığına göre mi çalışacak.
Evin ne kadar sürede ısındığını, sizin istediğiniz ısınma zamanlarını vs öğrenip ona göre hesaplayıp kombiyi çalıştırıyor. Örnek model honeywell t3r
Ayarlayıp bırakıyorsun örneğin 1 haftada durumu koklayıp ona göre algoritmayı anlayıp çalıştırıyor.

Önce hangi alana girmek istediğini belirle. Mobil uygulama, web vs. gibi. Daha sonra mobil alanı seçtiysen atıyorum uygun başlangıç projeleri var. Bunları yaparak kendini iyice geliştirip ondan sonra kendi mobil uygulama fikrini geliştirebilirsin. Yani bu fikir öyle bir anda da gelmez bu arada. Marketi ve mağazaları araştırır uygulamalara bakarsın. kimisinde eksik bir yön bulur bunu geliştireyim dersin başlarsın. Web içinse önce birkaç site geliştir portföy oluştur. Ardından freelancer iş almaya başlarsın. Veya WordPress eklentisi geliştirebilirsin. İyi bir eklenti çok para kırar.

Hocam birden fazla alanda uğraşamaz mıyım? Çünkü mesela Full web geliştirmeye odaklanırsam yapay zeka öğrenmeye verdiğim emekte boşa gidecek.

Arkadaşın profiline bir göz gezdirince konuda bahsettiği algoritma bilgisini görüyorsunuz.

Sana tavsiyem yolun henüz başındasın. Kendini geliştirmeye bak.

Arkadaşın profiline bir göz gezdirince konuda bahsettiği algoritma bilgisini görüyorsunuz.

Sana tavsiyem yolun henüz başındasın. Kendini geliştirmeye bak.

Kusurumu adam gibi detaylandırırsan sevinirim. Sence bir normal blog sayfasında mesela en fazla ne kadar karmaşık bir algoritma kullanılabilir?

Yeni konular

Geri
Yukarı