Artık yazılımdan para kazanmak istiyorum

Kusurumu adam gibi detaylandırırsan sevinirim. Sence bir normal blog sayfasında mesela en fazla ne kadar karmaşık bir algoritma kullanılabilir?

VCS kullanımını öğrenerek başlayabilirsin. Git öğrenmek güzel bir başlangıç olur.

Yazdığın kodu Debug etmeyi bilmiyorsun forumda konu açmışsın. Bunları öğrenmeden sosyal medya platformu yazabileceğinden bahsediyorsun.

Vcs kullanımını öğrenerek başlayabilirsin. Git öğrenmek güzel bir başlangıç olur.

Yazdığın kodu Debug etmeyi bilmiyorsun forumda konu açmışsın. Bunları öğrenmeden sosyal medya platformu yazabileceğinden bahsediyorsun.

Niye yapamayayım. Üyelik sistemi ve chat sistemi yapabiliyorum, basit. Uğraşırsam iki kişi arasında sohbet kısmını falan da yapabilirim. Arkadaşımla yaptığım SeismoScope - Web App sitesini inceleyebilirsin temel bir üyelik ve global chat sistemi yapmıştım. Bence sen bir yerde bir güzel küçümsenmişsin gelip beni de küçümsüyorsun.

Niye yapamayayım. Üyelik sistemi ve chat sistemi yapabiliyorum, basit. Uğraşırsam iki kişi arasında sohbet kısmını falan da yapabilirim. Arkadaşımla yaptığım SeismoScope - Web App sitesini inceleyebilirsin temel bir üyelik ve global chat sistemi yapmıştım. Bence sen bir yerde bir güzel küçümsenmişsin gelip beni de küçümsüyorsun.

Başla o zaman sen yapmaya. Karşılaştığın her hatada foruma konu açarsın.

Her şeyi bildiğini düşünen birisine öğretebileceğim bir şey yok.

Başla o zaman sen yapmaya. Karşılaştığın her hatada foruma konu açarsın.

Her şeyi bildiğini düşünen birisine öğretebileceğim bir şey yok.

Ben bildiğimi düşünmüyorum. Sadece kendimden %90 eminim dedim. Yani emin olmak derken bildiğimi söylemiyorum sadece güveniyorum diyorum. Sizde profilimi iliğine kadar incelemişsiniz beni küçümsüyorsunuz.

@GT 145 senin soruna cevap verecek olursak bence freelance projelere basla ama kurumsal bir firmaya girmek istesen bence kimse 15 yaşındaki birine iş vermez(verir ama deneyimi çok olan, yabancı dili iyi olana verir.) Para kazanma amacı için belki daha hirslabirsin ama kendini paraya çok kaptırma ve yaptığın veya yapacağın şeyi küçümseme. Bir sosyal medya platformu diyorsun en fazla 10.000-15.000 satır kod yazarsın Instagram gibi büyük ekiplerin yıllarca uğraşarak yaptığı projeyi öyle ha deyince yapamazsın o yüzden kimse kullanmaz. Ama kendini geliştirip Bionluk gibi yerlere bakabilirsin.

Hocam birden fazla alanda uğraşamaz mıyım? Çünkü mesela Full web geliştirmeye odaklanırsam yapay zeka öğrenmeye verdiğim emekte boşa gidecek.

Aynı anda iki alanda uğraşmak başta zor. Ancak atıyorum web geliştirmede bir yere geldikten sonra içine yapay zeka bilgini entegre edebilirsin veya yapay zeka odaklı WordPress eklentileri geliştirebilirsin.

Hevesli, meraklı ve yaratıcı olmak iyidir. Ama tavsiyem şu yeni programlama dili geliştirme işini şimdilik bir kenara koy. Yazılım mühendisliği okurken Compiler Design üzerine bir kaç kitap okuduktan sonra, eğer gerçekten ihtiyaç olduğu konusunda eminsen dönünebilirsin dil yaratmaya.
Yazılım mühendisliğine girmek için hazırlan şimdilik. Yeni dil güzel bir bitirme ödevi olabilir mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı