Artix Linux NVIDIA optimus teknolojisi nasıl kullanılır?

Linuxginar

Gigapat
Makaleler
6
Yer
Izmir
Merhaba, Artix Linux kurdum ancak NVIDIA Proprietary sürücüsünü kuramıyorum. Pacman ile indirdiğimde nvidia-installer-dkms inmiyor. Nasıl yükleyip Optimus teknolojisini kurarım? nvidia-installer-dkms kursam EndeavourOS sitesindeki rehberi uygulayıp kuracağım ama gelmiyor.
Merhaba, Artix Linux kurdum ancak NVIDIA Proprietary sürücüsünü kuramıyorum. Pacman ile indirdiğimde nvidia-installer-dkms inmiyor. Nasıl yükleyip Optimus teknolojisini kurarım? nvidia-installer-dkms kursam EndeavourOS sitesindeki rehberi uygulayıp kuracağım ama gelmiyor.
Sorunu çözemedim, Pop!_Os'in dahili olarak NVIDIA desteği varmış, ona geçiyorum. :( Optimus kullanan kişilere bu linki atarsınız artık. :)

Sorunu çözemedim, Pop!_Os'in dahili olarak NVIDIA desteği varmış, ona geçiyorum. :( Optimus kullanan kişilere bu linki atarsınız artık. :)
Hort zort!
@433815'nun önerisiyle sudo pacman -Syu nvidia nvidia-prime komutunu çalıştırdım. Daha sonra Steam'den oynayacağım oyunun başlatma seçeneklerinin başına prime-run %command% ekleyince Pop Windows arası bir performans alabildim.

Son düzenleme:
AMD Dynamic Switchable Graphics ( Adı neden bu kadar uzun bilimyorum, amd cpu + nvidia ekran kartı) için de aynısını yapabilir miyiz?

Geri
Yukarı