Asansör çakıldı!

Asansör hareket ediyor mu, yoksa hiç hareket etmiyor mu?
Düğmeye basılı tutuyoruz, düğme ışığı yanıyor. Bırakıyoruz ışığı sönüyor. Hiçbir harekette de bulunmuyor asansör. Ama 0. kattan çağırırsak geliyor sorunsuz. Sadece asansör içinde 0. kata çağrı oluşturamıyoruz. Onun dışındaki katlara sorunsuz çıkmakta. Nedendir sizce?

Düğmeye basılı tutuyoruz, düğme ışığı yanıyor. Bırakıyoruz ışığı sönüyor. Hiçbir harekette de bulunmuyor asansör. Ama 0. kattan çağırırsak geliyor sorunsuz. Sadece asansör içinde 0. kata çağrı oluşturamıyoruz. Onun dışındaki katlara sorunsuz çıkmakta. Nedendir sizce?
Butonun içindeki düğme arıza yapmış olabilir veya kablolarda kısa devre olmuş olabilir. Düğmeye basınca ışık yanar, ancak kayıt almadığı için çektikten sonra tekrar siler. Yetkili servisin gelip bakması gerekir. En kötü ihtimalle buton değişir, o da çok para etmez.

Butonun içindeki düğme arıza yapmış olabilir veya kablolarda kısa devre olmuş olabilir. Düğmeye basınca ışık yanar, ancak kayıt almadığı için çektikten sonra tekrar siler. Yetkili servisin gelip bakması gerekir. En kötü ihtimalle buton değişir, o da çok para etmez.
KYK yurdundayım. Başlarda gidiyordu sorunsuz. Ne oldu anlamadım. Kayıt almamaya başladı. Gelip düzeltmiyorlar. Biz de el mecbur 1. kata inip oradan iniyoruz. Ama hiç değilse aşağıdan çağırıp çıkabiliyoruz. Bu da bir şeydir herhalde. Bir ara aynı asansör sürekli 2. ve 3. kattan kayıt alıp duruyordu. Asansör 7/24 2. ve 3. kata iç çık yapıp duruyordu. Onu düzelttiler sonradan ne olduysa.

Geçen mesajımda yazdığım gibi, oyunu bir yere kadar geliştirdim ancak bir takım problemlerden ötürü bırakmak zorunda kaldım. bir bütçeyle sistem alıp devam edecektim ancak ekran kartı ve dolar piyasası yüzünden o da kaldı. Oyun hakkında pek fazla konuşmak istemiyorum :)

Dediğim gibi 6 ay boyunca forumda aktif olamamıştım maalesef o sıralarda olan gelişmelerden bir haber durumdaydım hazır aklıma gelmişken sorayım dedim.

Eğer proje devam ederse oynamak isterim zamanında bayağı oynayasım gelmişti. (OnTheRoonKilled isimli şahısım eski adım ile, belki hatırlarsınız.)

Yav bu asansörleri kim icat etmiş hem sağlık düşmanı senin merdivenden çıkarak yürümeni ve kalori yakmanı istemiyor, hem de bir o kadar tehlikeli bu şey gibi aynı çürük binanın evinin salonunda zıplamak gibi. Oda tehlikeli bu asansöre binmekte tehlikeli.

Tabii ki yeniledikleri kullanılmış motorları satmaya devam edecek. Ha dava açılırsa başka tabii.
Bu arada ben şahsen gözüm tutmadıkları haricinde eğer 3 kattan yukarıdaysa gideceğim yer, mutlaka asansör kullanırım. Ben yurtta 3. kattayım. Epey pratik geliyor bana.

Bu işine hile karıştıran ustalara çok ağır cezalar verilecek, verilmeliki bir daha ayağı kalkıp o hileyi yapmaya değil cesaret etmeyi etse bile yapamayacak durumda olması lazım.

Geri
Yukarı