Asansör çakıldı!

@Webcam kullanan insan Hocam arkadaşımdan asansörü çağırma butonuna 1 dakika boyunca basılı tutarsak zemin bilgisinin sıfırlanacağını duymuştum. Bunun günümüzde mümkün olduğunu düşünmüyorum zaten de geçmişte acaba bu var mıydı?
Asansörler yukarılardaki panolardan yönetilir, o panolar dışında herhangi bir sıfırlama veya ayarlama işlemi yapılamaz.

Tek sıfırlama işlemi yeni asansörlerde, ki hepsinde yok, en aşağı kattaki resetleme anahtarından yapılır. Asansör kendini yeniden başlatır, bu kadar.

Asansörler yukarılardaki panolardan yönetilir, o panolar dışında herhangi bir sıfırlama veya ayarlama işlemi yapılamaz.

Tek sıfırlama işlemi yeni asansörlerde, ki hepsinde yok, en aşağı kattaki resetleme anahtarından yapılır. Asansör kendini yeniden başlatır, bu kadar.
Teşekkür ederim.

Benim asıl takıldığım konu bu motoru yollayan ve insan hayatını tehlikeye atan firmaya ne olacak?
Tabi ki yeniledikleri kullanılmış motorları satmaya devam edecek. Ha dava açılırsa başka tabi.
Bu arada ben şahsen gözüm tutmadıkları haricinde eğer 3 kattan yukarıdaysa gideceğim yer, mutlaka asansör kullanırım. Ben yurtta 3. kattayım. Epey pratik geliyor bana.

Öncellikle geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum.

Asansöre binmeyi pek sevmiyorum, korkudan falan değil yanlış anlaşılmasın.
Apartman hayatı hareketsiz geçtiği için enerjimi nereye harcasam kârdır düşüncesi ile hareket ediyorum.
Asansörler bence 3 ve 4 katlı binalara yapılmamalı. En azından 2 veya 3 katlılara yapılmamalı bence. Hem boşa para, hem de yer israfı. Ve asansör piyasası gerçekten çok pahalı.

Tabi ki yeniledikleri kullanılmış motorları satmaya devam edecek. Ha dava açılırsa başka tabi.
Düşüncemize göre firmadan gelen motor yeni gibi işlem gören, tıpkı yeni bir motor gibi arızası çözüldükten sonra sıfırdan boyanan, sıfır gibi gösterilmeye çalışılan ve yeni bir etiket yapıştırılan motor.

Hayır gayet de değişir, senin dediğine göre 10 metreden pamuğa düşmek ile betona düşmek aynı acıyı veriyor.
Ayağının altında metal varken dene bir de 10 metreden pamuğa atlamayı. Ayrıca o enerji 10 metreyle ölçülemez. Kabin yüzlerce kilo ağırlığındadır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı