Asansörlerde hard disk nerede kullanılıyor ?

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, geçen yıl apartmandaki asansöre bakım yaptırdık birkaç şeyleri değiştirdiler. Bende bugün eski asansör parçalarının arasında gizemli bir poşet gördüm merak ettim açtım içinde Seagate Barracuda 1000GB'lık bir hard disk vardı aşağıya fotoğrafınıda bıraktım. Bu hard disk nerede kullanılıyor asansörde ve iyi mi sizce ? Bilgisayarımda 1 Tb'lık bir hard disk var bunuda bağlayabilir miyim ekstra olarak yani bağlasam bir problem olur mu ?

s-l1000.jpg

Arızalı olmadığından eminseniz ve anakartınızda boşta SATA yuvası varsa tabii ki bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.
Arızalı olursa bilgisayara bir zarar verir mi ?
Ben asansör kalfasıydım 1 yıldan fazla modern asansör full bir şekilde montaj yaptık.Demek istedigim asansörlerde hdd bulunmaz anakart vardır tüm beyin ondadır hdd ye ihtiyaç duymaz asansörler.
Asansörden çıkan eşyaların orada panelin içindeydi biri koymuş olamaz asansörden birşey diye tahmin ediyorum.

Asansörde Harddisk hiç duymadım. Ne için kullanılılabilir ki? Kayıt yapılacak bir durum yok ki ortada. Ya da HDD'ye gerek duyacak bir durum. Bilmediğimiz durum varsa tabi bilelim.

Asansörde Harddisk hiç duymadım. Ne için kullanılılabilir ki? Kayıt yapılacak bir durum yok ki ortada. Ya da HDD'ye gerek duyacak bir durum. Bilmediğimiz durum varsa tabi bilelim.
Reis valla asansörün eski parçaları arasında panelin içindeydi başka birşey olacağınıda sanmıyorum çatıya gidip HDD koymazlar bence.

Büyük ihtimalle asansörde kamera vardı ve çekilen videolar bu HDD'nin içine depolanıyordu. Başka mantıklı bir açıklaması yok.
Asansörde kamera yok reis. Herhangi bir HDD kullanılacak bir durumda yok karışık bir durum neyse yarın bakacam ne olduğuna.
Aynen kamera olayı filan varsa onun içindir belki. Hayatımda ilk defa duydum.
Bende şaşırdım araştırdım falan ama bir sonuca varamadım.
Ben yarın bunu bilgisayarıma ikinci hard disk olarak bağlasam.İçindeki şeyler veya arızalı ise bilgisayara bir zarar verir mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı