ASELSAN ve TUBİTAK gibi kuruluşlarda çalışabilir miyim ?

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar ileride sıradan bir web programcısı olmak yerine ordu için tank, tüfek, füze gibi silah aletlerinin yapımında görev almak istiyorum.
Bir füze yapıp İsrail'i vurmak beni çok mutlu eder.

Bu tür konulara inanılmaz ilgim var. Siyaset ve silahlar, yani büyük güçler dendim mi hemen koşarım yani.
Bu kuruluşlar için çalışmak büyük gizlilik koşulları gerektirir diye düşünüyorum ve önüne gelen herkesi almazlar diye düşünüyorum.

Bu kuruluşlar hangi kriterleri esas alarak beyin gücü elde eder ? Çok yüksek puanlar mı almam gerekir ?

Bunun için iyi bir kariyer ya da etiket gerekli. Sağlam bir üniversitenin bilgisayar mühendisliğini bitirmiş olman katkı sağlar. Çok nadir de olsa alanında çok gelişmiş birisi de çalışabilir diye düşünüyorum ama diploma şart gibi bişey...

Peki gizlilik konusunda ne diyorsunuz ? Bir füzenin kodlarını başka ülkelere sızdırdıktan sonra o füzenin bir taştan farkı kalmaz zaten.
Güvenilir birisi olduğumu nasıl kanıtlayacağım ? Neye göre seçiyorlar bu kişileri ?

Ben her zaman üst kademede olmak isterim. Aselsan gibi bi firmada çalışmak ayrı bir haz verir zaten insana.

Anlamadım tam, çok uzman mı olmam gerek programlama konusunda ?
Açıklayayım da anla.
Bu tür sektörlerde görev almak sadece uzmanlık alanı ile olmaz. Bir müstahdem kadrosunda da çalışabilirsin ya da çaycı da olabilirsin. Önce nasıl bir kariyer hedeflediğini kendine sormalısın. Sonra belirlemiş olduğun bu kariyerde ne kadar bilgili olduğunu kanıtlamalısın.

Bilgisayar mühendisliğini bitir, master yap. Sonra tekrar üniversiteye girip endüstri mühendisliğini bitirip onda da master yap :D Fizik alanında da kendini geliştir. Şirket kur :D (Bkz. Tony Stark :p)

Şaka bir yana gerçekten sadece bilişim ile olacağını zannetmiyorum. Her alanda kendini geliştir. Çoğu şans işi. Tabi ne kadar kendini geliştirirsen o kadar şansın artar. Diğer insanların arasından sıyrılman lazım.

İlk önce sağlam kariyer.
Bunun için orta düzeyde ve yüksek bir yerde lise arından yüksek bir üniversite ( Seçkin bir bölüm olmalı ) ve ardından oradan derece ile mezun olduktan sonra bir kaç yere kapak atacaksın SEO falan olarak kendini orada pişiceksin sonra bir kaç başarılı işten sonra onların gözüne gireceksin.
Türkiye ' de mühendisler ithal bildiğim kadarıyla yani umudu kes ama belki ileride bu düzen değişir.
Türkiye bir şey üretmiyor. Mühendislerimiz amerikadan gelme yada başka yerlerden. Sen yurt dışında değerlenirsin anca.
eğer kariyerin yoksa büyük bir iş yapman gerek.

Ülke de her kapıyının torpil ile açıldığını düşününce sana sağlam bir dayı da gerekiyor. Füze yapıp insanları öldürmektense, barış sağlayacak veya insanlığa yararı olacak adımlar atma yolunda ilerle... İsrail'den nefret ederim ama füze yağdırmadan da yaptığı zulümlere dur demek mümkün...

Geri
Yukarı