Asgari ücret gerçekten bir aileye yeter mi?

Her şeye de linç demeyin arkadaş, linç organize olarak yapılan bir eylemdir. :D.

Anladığım kadarıyla sana özellikle cevap verilmesinin nedeni "kullanmasını bilene yetiyor" demen olmuş. Ben senin dediğin son şeyden alıntı yaparak genel cevap verdim. O dertleri çıkaranları destekleyenler olduğu sürece daha çok dert eklenecek şimdikilerin üstüne diyorum.

Organize şu an ama baksana tüm mesajlar bana bildirim yağıyor bir şey dediğime pişman oldum :D.

Organize şu an ama baksana tüm mesajlar bana bildirim yağıyor bir şey dediğime pişman oldum. :D
Organize linç çok farklı bir şey, sen ona denk gelmedin daha. Arada benim organize olarak yaptıklarım oluyor, onlardan birine denk gelme aman diyeyim. Türk filmlerinde 4-5 kişi 1 kişiyi ortaya alıp tokatlayarak birbirlerine paslıyorlar ya, aynen öyle oluyor. :D

Yalnız o dediğine de tepki gelmesi normal çünkü Dünya'nın önemli bölümünün hayat standartları bizim üzerimizdeyken neden onlar gibi olamıyoruz demek yerine "kullanmasını bilene yetiyor" dersen nasıl yetiyor onu açsana diye girişilir. :D

Organize linç çok farklı bir şey, sen ona denk gelmedin daha. Arada benim organize olarak yaptıklarım oluyor, onlardan birine denk gelme aman diyeyim. Türk filmlerinde 4-5 kişi 1 kişiyi ortaya alıp tokatlayarak birbirlerine paslıyorlar ya, aynen öyle oluyor. :D.

Yalnız o dediğine de tepki gelmesi normal çünkü dünya'nın önemli bölümünün hayat standartları bizim üzerimizdeyken neden onlar gibi olamıyoruz demek yerine "kullanmasını bilene yetiyor" dersen nasıl yetiyor onu açsana diye girişilir. :D.

Ben onu derken bu kadar olmasına rağmen az da olsa temel ihtiyaçlarını karşılıyor demeye getirdim millet savunuyorum sandı atıldı :D.

Az da olsa temel ihtiyaçlarını karşılıyor.
İşte tepki görmenin nedeni bu, haksız değiller. Hayata 1 defa geliyorsun ve sana sadece "nefes almaya" devam etmene yetecek bir para hakkın olarak görülüyor. Halk olarak milyonlarca kişi (Dünya'da yüz milyonlarca aile) birilerinin kendileri için yeterli gördüğü insanlık suçu sayılması gereken bu paralara yetiyor diyebiliyor.

Yaşamak demek hayatta olmak ile (live-life-survive) aynı şey değil. İnsanın hobisi olması lazım. Ulaşım, sağlık, eğitim, yeme içme, barınma ve sosyal imkanlardan hiçbir şekilde kesinti yapmayacak durumda "yaşayabilmesi" lazım. Hiçbir ülkede minimum yasal gelir bu standartlarda yaşamaya yeterli değil ve insanlar anlamsız şekilde bunu kabullenebiliyor.

Cep telefonu, internet, bilgisayar, klima, buzdolabı 21. yüzyılda bir lüks değil bir ihtiyaçtır. Bunlara lüks diyenler gitsinler (yallah) 18. yüzyılda yaşasınlar. Yaşadıkları çağın gerekliliklerinin farkında olamayan insanlara denilecek en hafif şey bu olur sanırım...

Son düzenleme:
Çok zor. Dışarıya gidip yemek yiyemezsin. Eve meyve, ton balık, internet ve abur cubur alamazsın. Yaşarsın. Fakat ne kadar yaşarsın tartışılır.

Geri
Yukarı