Asgari ücret hakkinda düsünceleriniz?

Asgari ücret hiçbir şekilde olmamalı.
Aslında asgari ücret olmalı da insanlık ayıbı denilecek bir miktarda olmamalı. İnsanların en azından yoksulluk çekmeyeceği bir miktar olmalı. Çoğu ülkede asgari ücret kavramı ne yazık ki insanlar nefes alacak kadar yaşasın mantığıyla belirleniyor.

Aslında asgari ücret olmalı da insanlık ayıbı denilecek bir miktarda olmamalı. İnsanların en azından yoksulluk çekmeyeceği bir miktar olmalı. Çoğu ülkede asgari ücret kavramı ne yazık ki insanlar nefes alacak kadar yaşasın mantığıyla belirleniyor.
Asgari ücret olması ülke ekonomisine zarar verir. Hatta işsizliğin bu kadar yüksek olmasının sebeplerinden biridir.

Hatta işsizliğin bu kadar yüksek olmasının sebeplerinden biridir.
Doğru düzgün sistemi olan ülkelerde işsizliğe neden olmuyor da burada oluyor diyorsun yani. :D Asgari ücret varken bile bir sürü kişi zaten insanlık suçu sayılacak düzeydeki asgari ücreti bile alamıyorlar, maaşlarının bir kısmını elden geri veriyorlar. Asgari ücret hiç olmasa ülkede milyonlarca insan açlık sınırının yarısına çalıştırılır. Yönetici sınıfı vicdansızdır, onlar salak mı minimum maaş uygulaması yokken 1200-1500 TL arasına ikna edebilecekleri işsiz insanlarla dolu ülkede 2300 TL versinler?

Asgari ücret olmalı, varken bile yukarıda dediğim şekilde çalışan milyonlarca insan varken yokluğunda neler olur düşün.

Ülke de teknoloji üretilmediği sürece sadece sebze meyve ihracatı ile bu zamları görmek çok normal ve nüfusunda etkisi buna çok. Ayrıca dünyanın en absürt ekonomi oranlaması sanırım üzülerek söylüyorum ki Türkiye de. Ülkem adına çok üzülüyorum çünkü cumhurbaşkanı maaşı 74 bin 500 TL iken asgari ücretin 2324 TL olması gülünç çünkü 32 kat var. Allah daha çok versin ama orantı çok saçma. Almanya için bu durumu göz önünde bulunduracak olursak mevcut durumun yarısı söz konusu(25000€-1557€). Ülkemizi kötülemek için yazmıyorum fakat gerçekler ortada. Her yıl asgari ücret açıklanırken açlık ve yoksulluk sınırı da açıklanıyor ve komik bir durum olduğu ortada. İşleyen demir ışıldar diye boşuna dememiş atalarımız. Üretim arttıkça, ihracat alanı arttıkça gelir seviyesi yükselecektir. Bizler bu ülkenin ferdi olarak yapmamız gereken ülkemiz için ne kadar faydalı olabiliriz buna bakmak.

Ülke de teknoloji üretilmediği sürece sadece sebze meyve ihracatı ile bu zamları görmek çok normal ve nüfusunda etkisi buna çok. Ayrıca dünyanın en absürt ekonomi oranlaması sanırım üzülerek söylüyorum ki Türkiye de. Ülkem adına çok üzülüyorum çünkü cumhurbaşkanı maaşı 74 bin 500 TL iken asgari ücretin 2324 TL olması gülünç çünkü 32 kat var. Allah daha çok versin ama orantı çok saçma. Almanya için bu durumu göz önünde bulunduracak olursak mevcut durumun yarısı söz konusu(25000€-1557€). Ülkemizi kötülemek için yazmıyorum fakat gerçekler ortada. Her yıl asgari ücret açıklanırken açlık ve yoksulluk sınırı da açıklanıyor ve komik bir durum olduğu ortada. İşleyen demir ışıldar diye boşuna dememiş atalarımız. Üretim arttıkça, ihracat alanı arttıkça gelir seviyesi yükselecektir. Bizler bu ülkenin ferdi olarak yapmamız gereken ülkemiz için ne kadar faydalı olabiliriz buna bakmak.
Keşke cumhurbaşkanı sadece maaşı kadar para alsa devletten ülke kalkınırdı 😂 Beyefendinin sarayı günlük 4.5 milyon lira harcıyor, sence resmiyette aldığı aylık 70 bin bize koyar mı? Bunun üstüne bir de yaptırıp beğenmeyip yıktırıp şimdi tekrar yaptırdığı ikinci yazlık saray çıktı başımıza. "E kriz var ne yapıyorsun sen?" deyince de sabredin azcık diyor. İçinde yaşamasak baya komik ülkeyiz aslında...

Yeni konular

Geri
Yukarı