Asgari ücretle iPhone almak

fgunduz090

Kilopat
Yer
Mersin, Mezitli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Asgari ücret alan biri iPhone 8 almalı mıdır? Örneğin, bir baba lise öğrencisi oğluna almalı mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Asgari ücretli biri nasil evlenmis hayret vericiyken birde o telefonu almaya kalkmak yazik gunah kenarda para olmasi her zaman onemlidir aniden insanin başina birsey gelir baskasindan borc almak ne kadar zor birsey.Kenara para koysun bence

Cihazı 6 ay 900 TL taksitle aldığını düşünürsek 180 gününü 3300 TL ile geçirmesi gerekiyor. Buda yaklaşık günde 19 TL yapıyor. 19 tl yi 3 öğün yemek olarak düşünürsek 13 tl si gitse geriye kalan 6 tl ile ev kira - fatura - taksit gibi şeyleri ödemesi lazım.

Dikkat ediyorum. Genelde dar gelirli kişiler bu konuda daha fazla gösteriş yaparlar. Yani sırf masaya elma koyacak diye bir yerlerini yırtan tipler var. Bizi ilgilendiren durum yok. Para benden cikmiyor sonuçta. Ama şu telefon için boğazından, temel ihtiyaclarindan kisanlari gördükten sonra bunun adına net gerizekalilik diyorum.
Abi nedense her dediğine katılıyorum, nasıl oluyor bu🤔

Bütçe yetiyorsa iphone bence en iyi seçimdir. Sağlamlığı,ömrü,kalitesi bakımından bence çok fazla rakibi yok fakat diğer yorumlarda söylendiği gibi iphone biraz lüks kaçıyor aynı işlevi görüpte çeyrek fiyatına olan telefonlar da var. Alınmaz bence asgari ücret ile.

Neden konuyu iphone ile sınırladınız? Akıllı telefonlar lüksten çok ihtiyaç haline gelmiş durumdalar. Hangi amaçla kullanılacağına bağlı olarak bütçenin yettiği en iyi modeli almak mantıklı olacaktır. Örneğe itafen, bir lise öğrencisinin telefona ne kadar 'ihtiyacı' vardır?
Asgari ücret alan biri iPhone 8 almalı mıdır? Örneğin, bir baba lise öğrencisi oğluna almalı mıdır?

Babam asgari maaş alıyorsa zaten ilk onu düşünürüm. Asla ve asla lüks telefon veya herhangi bir şey arz talep etmem. Eğer çok istiyorsa çalışıp kendi alsın. Asgari maaş ile çalışan insanlara Allah kolaylık versin. Türkiye şartlarında gerçekten çok zor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı