Aşı karşıtı çift, "Gidin size bir şey olmadan aşınızı yaptırın" dedi

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE aşı oldunuz mu acaba veya ne kadar süre önce oldunuz? Şimdiki durumunuz nedir ve etkinliği kaç gün sürdü onu merak etmek için sordum. Ayrıca titer değerleriniz nedir? BioNTech olduysanız bunu değeri söylerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE tahminim ilk versiyon aşıyı oldunuz muhtemelen. İlk doz ile arasında kısa sürede ikinci aşınızı olmuşsunuzdur.

Size tavsiyem, gidip antikor seviyelerinize baktırmanız. O yukarıda söylediğim testler, birisi plazma ikincisi ise olduğunuz aşının teknolojik olarak takibi t hücresi ve bağışıklık hafızası testi için geçerli olan bir tekniktir.

Sizde yeterli seviye oluşmadıysa, veya çabuk düşmüş ise nötr olduysa 3. doz sonra 4. doz hatta 5. doz aşıyı olmanızı tavsiye ederim. Alternatif ise, Uğur Şahin hoca önümüzdeki sene daha rafine edilmiş ve 10. dizilime sahip antikor geliştirebilecek bir aşı piyasaya sürecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
@kino @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE merak ediyorum ama sormak garip olur mu diye düşünmeden edemedim. Elısa testini yaptırdınız mı sayınız kaç acaba?

Ben Sinovac oldum garip bir protein alerjim var (fıstık, ton balığı, yumurta severek yesem de çok nadiren tetikleyebiliyor. 10 senede 3 kere hastanelik oldum) o nedenle riske atmak istemedim kendimi. Antikor antikordur. Eliza testi yaptırmadım.

Geri
Yukarı