Taksici, ceza kesen polise "Bazen size yapılanları hak ediyorsunuz" dedi

Göz yumulmaz. Onun da yapılması yanlıştır. Polis o anda doğru olanı yapıyor zaten istese de istemese de.
Polis evet doğru olanı yapıyor hocam ama duyguları doğrultusunda yapıyor. Polis bağlamak için özellikle kusur arıyor gibi geldi biraz bana. Bence taksici kesinlikle haksız zaten kullandığı sözcükler kışkırtıcı ancak yine de yangın tüpü yüzünden araç bağlanmaz diye düşünüyorum.

Polis evet doğru olanı yapıyor hocam ama duyguları doğrultusunda yapıyor. Polis bağlamak için özellikle kusur arıyor gibi geldi biraz bana. Bence taksici kesinlikle haksız zaten kullandığı sözcükler kışkırtıcı ancak yine de yangın tüpü yüzünden araç bağlanmaz diye düşünüyorum.
O laflardan sonra bağlanılabilir diye düşünüyorum ben de işte. Eğer adam akıllı doğru düzgün dursaymış zaten göz yumardı, bakmazdı bile. Ama ağzını açıp saçma sapan, ahlaksızca sözler edersen donuna kadar incelerler. Bence doğru olan yapılmış zaten, eğer dava açılırsa bu taksiciye umarım hak ettiği cezayı da alır.

Bazen size yapılanları hakediyorsunuz derken herhalde adam bunu kastetti.

police.jpg

Polis bağlamak için özellikle kusur arıyor gibi geldi biraz bana.
Bende trafik polisi olsam öyle erifin arabasında kusur bulur bağlatırdım.

"Bazen size yapılanları hak ediyorsunuz" ne demek?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence polis her türlü haklı. Yasa dışı bir şey yapmadı adama küfür etmedi vurmadı saldırmadı. Adam gibi yasalar çerçevesinde cezasını kesti.

Bu olayı behzat C de yapsalar adamı döverler halkımız da severek izler. Amerika'da veya herhangi bir ülkede olsa neler olacak biliyorsunuz. Bizim polisimizin sabrını sınıyorlar.

Benim merak ettiğim soru böyle bir olayda. Halkımız neden polisine karşı duruş sergiliyor?
Deliriyorum ya adam taksici çok büyük ihtimal üç kağıtçı, para üstü eksik veren ve kurala uymamış birisi. Ceza kesilirken polise bir nevi hakaret ediyor. Neymiş polis arabasını bağlamış. İyi de yapmış daha beterinin de yapılması lazım.

Hiçbir şey olmaz hatta haber bile olmaz ki...

Gençler bir konuda bir kural varsa polis insiyatif göstermek zorunda değil. Yangın tüpü yoksa ve kural gereği ceza kesiliyorsa sen adama niye kesiyorsun diyemezsin. Sana gıcık olup baştan aşağı ceza kesmek için neden arasa bile deme hakkın yok. Bu kadar basit. O görevini kötüye kullanmış olur ama yasal olarak sen suçlu olursun. İstanbul'da senelerdir aktif araç kullanan biri olarak taksicilerin bu kuralları hiçe saymasından zaten bıkmış biriyim. Biraz bilginiz olmasın taksiye binince sizi dolaştırır durur. Mesafeyi beğenmez gitmez. Havayı beğenmez almaz.İstanbulda yaşayana sorun taksicileri siz. Neyi kasteterse etsin güzel değil. Zaten itiraz etmeye hakkı da yok bu kadar basit.

İnsan şunu söylerken utanır. Abartısız her gün taksici haberi görüyoruz. Şahsen hayatım boyunca hiç düzgün taksici görmedim. Ahlak bekçiliği yapandan tutun, sarhoş parasına çöken taksiciye kadar her türlüsüne denk geldim.

Yeni konular

Geri
Yukarı