Aşı Oldum

Kısırlık gibi bir yan etkisi varmış. En azından öyle diyorlar. Birde kalp krizi geçirip ölenler çoğaldı. Ben aşıyı yanlış buluyorum sonuçta yan etkilerini yıllar sonra gösterecek ve pişman olmazsınız umarım.
Kısır ne alaka noodle'dan sonra aşıya sardılar kara cahillerin laflarına inanmışsınız.

Sayın hocalarım, 5-6 yıl sonra diyorsunuz fakat bir nevi aşı karşıtlığı gibi gözüküyor dışarıdan size şöyle bir bilgi vereyim eğer çocuk felci, vb. aşıları bebek iken olmasaydınız şu an yoktunuz. Dünyanın olduğu bu aşıda neden böyle bir şey ararsınız çok merak ederim.
O aşıları olma nedenimiz 6 ayda yapılmamış olmaları.

Her aşı biraz fazla geniş bir terim değil mi? Neye dayanarak söylüyorsunuz bunu?
Araştırmalarıma dayanarak söylüyorum. "Her aşı" biraz abartı olabilir fakat aşıların %95'i etkilerinin tamamını hemen göstermez. İleride ne etkiler göstereceğini siz nereden biliyorsunuz peki?

O aşıları olma nedenimiz 6 ayda yapılmamış olmaları.

1952 yılında formaldehit kullanarak virüsü etkisizleştirmeyi ve geliştirdiği aşı sayesinde virüsü taşıyan kişilerin çocuk felci virüsüne bağışıklık kazanmasını sağladı.

2021-1952 = 69.
69 yıl boyunca teknoloji, tıp ve diğer şeyler ilerleme kat etmediyse sorun yok.

Aşı karşıtlığı yapıyorsanız orada burada ağlamayacaksınız bu pandemi ne zaman bitecek diye. Eninde sonunda sizi de bulacak korona çünkü elimizde bir değnek yok ki hemencecik bitirelim şu lanet salgını. Siz de tadacaksınız. Yoğun bakımda yatanların %99'unun aşısız olduğu da kanıtlandı. Genelde aşı istemeyenler bir kez Covid geçirdikten sonra aşı için yalvarır duruma geliyor.

Geri
Yukarı