Aşı oldunuz mu?

Aşı karşıtlarının araştırmamış seviyesini baz aldım ve haklıymışım. Aşı karşıtlarının yazılarını okuyacağınıza ve "uzman" doktorların yazılarını okuyacağınıza biraz gerçek makaleler okuyun.
Tanıdığımız bir aile olduğu için hızlı aşı bulduk.

Bizim bir de milli bir profesörümüz var ismini vermeyeyim, her sağlık kurulu konuşup toplantıyı bitirdiğin de hazır ve haber kanalların da bekliyor, aydınlatmak için insanları. Okudum arkadaşım okudum, fazlasını da okudum, iş ticaret olunca başka oluyor her şey. Aşı karşıtları diyorsun hala ve inanamıyorum. Yazdım ama, bu şekil de cevap vermen garip. Tamam aşı olayım, olalım ama ne demek istediğimi keşke anlatabilsem. Daha deneme evresin de diyorum, sağlıklı diye bunun garantisini kimse veremez, her yazılanlar da mutlak doğru çıkacak diye bir şey yok. Aşı oldun virüse yakalandın, hafif atlatılır deniyor ama, vurulup ölenler yine var. Belki yan etkisi oluyor bunun araştırmasını ne zam söylediler yan etkisi de var zaten ve bu kadar emin konuşuyorsun? Ben de biliyorum herkesin aşı olmasını ama, bu kanıtlanmış bir aşı ile olur ve herkes uygun bir zaman da, zaman geçirilmeden olunur. O kadar insan aşı oldu, sonbaharı geçince kapanmaları göreceğiz hepimiz. Grip gibi bu, geçmesi o kadar kolay bir virüs değil bu. Sen diyorsun ki yazılana göre bu aşı her şeyi ortadan kaldıracak. Yok öyle bir şey, her sene grip gibi vurulacak bu aşıyı herkes. Şimdi bedava, yarın bir gün ücretli olursa da hiç şaşırma:) bu başka bir boyut. Ruhsat verilsin eyvallah, kesin bu aşı denilsin aşı olacağım söz veriyorum. Çünkü, bu daha ister kabullenin, ister kabullenmeyin, bu aşı, aşı adayıdır olay bu kadar basit. Ne anlamak istiyorsanız öyle anlayın arkadaşım, çarpıtmaya gerek yok. Aşı adayıdır bu vurulduğumuz aşı hala hayır diyorsun. Ben de sana başka bir şey demiyorum, vurulmak isteyen zaten vurulur sağlık Ocak'ları dibimiz de zaten buyursunlar olsunlar. Olanlara hayırlı olsun, ben biraz daha beklemek istiyorum hepsi bu. Ben zaten kalabalık içerisin de değilim, toplu taşımayı kesinlikle kullanmıyorum, mesafemi de koruyorum. Bunu yapabilsek zaten virüs diye bir şey kalmaz. Herkes tatil de, kalabalık ortamlar da bunlardan daha çok uzak duralım ve daha yararlı olacağına inanıyorum.

Bizim bir de milli bir profesörümüz var ismini vermeyeyim, her sağlık kurulu konuşup toplantıyı bitirdiğin de hazır ve haber kanalların da bekliyor, aydınlatmak için insanları. Okudum arkadaşım okudum, fazlasını da okudum, iş ticaret olunca başka oluyor her şey.
Dünyadaki her şey ticaret. Adam ne yapsın maliyetsiz sana mı versin?
Tamam aşı olayım, olalım ama ne demek istediğimi keşke anlatabilsem. Daha deneme evresin de diyorum, sağlıklı diye bunun garantisini kimse veremez, her yazılanlar da mutlak doğru çıkacak diye bir şey yok.
Bak şimdi. Klinik araştırmalar yapılıyor ve yapıldı. Bu aşıyı sadece olan ben değilim. Ölü raporu ortada yok. Eğer aşı olmazsak bunun gibi sonuçlar çıkıyor;
Bunu ülkemizde istemeyiz değil mi?
Aşı oldun virüse yakalandın, hafif atlatılır deniyor ama, vurulup ölenler yine var
Neden ölmüş? Ölüm raporunu at.
O kadar insan aşı oldu, sonbaharı geçince kapanmaları göreceğiz hepimiz.
Nasıl o kadar insan oldu? Sen galiba 1 doz olanları muhteşem zannediyorsun, hasbinallah.
Yaklaşık 49 milyon kişi tehlikeli, tam aşı olmadı.
Şimdi bedava, yarın bir gün ücretli olursa da hiç şaşırma:)
Olursa sizin yüzünüzden olacak. Her yeni değişimde maliyet artacak.

Geri
Yukarı