Aşı olmak istemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Knk babam ilk doz aşıda biraz sağ gözüm çekikleşti demişti 2. dozda ise sol gözü ile birlikte konuşmasıda değişti. Şaka yapıyorum aşı yaptırmayanlar lütfen kendiniz için kurallara 2 kat daha fazla uyun o zaman.

Çok cahil insanlar var çok. Bir anda bu virüs çıktı ve aşıda hemen bulundu ardında insanların aşıyla pandeminin bitecegini sanıyor. Aşı olmayanlar 2 kat dikkatli olsun yazmış birisi :D
Uf büyük oyunu bozdun dostum. Senin gibi "zeki" insanları dünyada bulmak zor :D

Doğru virüsün çıkmadan önce balkon konuşması yapması lazımdı. Senin gibi kendilerini akıllı sananlara o kadar acıyorum ki.

Şanslısın, öyle yerlerde korona olmadıysan. Ama olabilirdin. Veya olabilirsin. Onu da geçtim, senin yüzünden biz zarar görebiliriz. Biz korona kapabiliriz senin yüzünden.

Aşı olmak zaten zorunlu bir şey değildir. Faz 3 çalışmaları tamamlanmamış ve acil kullanım onayı verildiği için piyasaya sürülen aşıyı olmak istemeyenler olabilir. Normalde aşıların gerekli prosedürler yapıldığı taktirde en az 4 yıl gibi bir sürede test edilip piyasaya sürülür. Hadi diyelim aşı güvenli. Onam formunda aşı ile ilgili bilimsel verilerin yetersiz olduğu söyleniyor. Aşı güvenliyse aşı onam formunu neden imzalatıyorlar ? Aşı onam formunda olan ve aşı olanların kendi rızaları ila kabul ettiği birkaç cümle.
Mevcutta size uygulanan aşının faz 3 çalışmaları tamamlanmamıştır. Pandemi nedeniyle faz 3 çalışması tamamlanmadan Sağlık Bakanlığı tarafından " acil kullanım onayı " verilmiştir. Bu nedenle aşı ile ilgili bilimsel veriler yetersizdir. ilk evre - ileri evre yan etkilerinde değişiklik olabilir. Aşının ilerideki yan etkilerini bilemeyiz çünkü elimizde gerekli veriler yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı