Aşı olmak istemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Beni onlardan sanıyorsan çok üzülürsün söyleyeyim. :D Aşı konusunda ben sana milyonlarca insandan sonra alınan bütün istatistikleri, bu aşıların neden orta vadenin ötesinde yan etkilerinin bulunamayacağı, neden bu aşıların bu kadar çabuk hazırlanabildiği, neden mRNA'lardaki yan etki oranının "biraz" daha yüksek olduğunu ama neden bu oranın bile rahatlıkla kabul edilebilecek kadar düşük olduğunu, aşı gibi önlemler olmadan 21. yüzyılda bir pandeminin neden bitemeyeceğine kadar bir sürü şeyi anlatırım istersen.

Sizi son derece haklı bulduğumu ve tepkilerimin cahil kesime yönelik olduğunu açıkça belirttiğimi sanıyordum, yanlış anlaşıldı sanırsam.

Kimseye özel olarak yazmadım, mesajımı anlamıştır zaten üzerine alanlar.

Not: İnternette başın ağrıdığı için pankreas kanseri olabileceğin de yazıyor.
Ben üzerime alınmadım, aşının ne olduğunu ekşi sözlükten okumadım,sadece birkaç doktorun açıklamasını dinledim o da yeterli zaten bunu anlamak için.
Herkes babasının malıymış gibi savunmaya geçmiş hemen. Adam olmak istemiyor, niye hakaret derecesine varan cümlelerle adamı eleştiriyorsunuz? Siz aşıya madem bu kadar çok güveniyorsunuz, aşınızı olun ve korkmadan gezin.
Olacağım zaten ancak diğer mesajımda belirttiğim gibi aşı olmaması evde kalıcağımız süreyi etkiliyor.

Hocam aşı olmak istemiyorsan bunu içinde tutabilirsin en azından aşı konusunda kafası karışık olanların kafasını allak bullak etmezsin.
O konuda haklısınız. Kimseyi etkilemek istemem. Gençlere ve kafası karışık olanlar, burada yazılanların hiçbirine itibar etmeyin. Ne aşıyı savunanlara ne savunmayanlara. Kendi hür iradeniz ile kimsenin etkisi altında kalmadan ne yapmak istediğinize karar verin.

Bu aşı muhabbeti çok büyütüldü. Şahsen aşı olmadım ve olmayı düşünmüyorum. Aşının koruyuculuğu bellidir. 2 doz vurulduktan sonra sözde doğruluğu tartışılır %90'lık bir koruyuculuk oranı vadediyor. Ve %90'lık korumanın devam edilebilmesi için devamlı olarak belli zaman aralıkları ile tekrar aşı vurulmak gerekiyor. Ne güzel %90 koruyuculuk vadediyor ama karşılığında devamlı olarak aşı olmamız gerektiği belirtiliyor. 1. doz aşıdan sonra 2. doz aşı bile güvenirliği tartışılacak bir aşı için fazla olurken devamlı zaman aralıkları ile aşıya devam edilmesi e gelecekte bize ne gibi kalıtsal yan etkiler bırakabileceğini tahmin bile edemediğimiz bir aşıyı şahsen ileride fikrim değişir ve aşı olmak istersem bile 2. dozdan fazla aşı asla olmam. Aşının içeriği nedir? Aşı da kullanılan maddelerin devamlı olarak kullananacak kişileri hangi rahatsızlıklar ve yan etkiler bekliyor? Kimse cevap veremiyor. Aşı olunurken niye bildiri imzalanıyor? Bildiri de yazanlar kısaca aşı olmak zorunlu değildir. Aşı olmayı kendi istediğimle seçiyorum ve ileride olabilecek yan etkilere rahatsızlıkları kendi sorumluluğumda olduğunu kabul ediyorum diyor. Dünyanın hiçbir bölgesinde yan etkileri kanıtlanmamış koruyuculuğu ve sürekli kullanıma uygunluğu test edilmemiş hiçbir aşı zorunlu olamaz. Ve aşı olmayanlar dışarı çıkamaz, çalışamaz, şu bölgeler yasak bu bölgeler serbest gibi bir yasaklamada gelemez. Kısaca aşı olmak zorunlu değildir ve zorunlu olmamalıdır. Arkadaşlar aşı olanda olmayanda hastalığa yakalandığında ölüp ölmeyeceğini kimse bilemez. Aşı olduktan sonra hastalığa yakalanıp hayatını kaybeden kişilerin sayısı azımsanmayacak bir seviyede aşı olmayıpta 2 kere hastalığı atlatan kişilerde mevcut.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı