Aşı olmak istemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dev aynasında görme konusuna bir şey diyemem ama farkında olmasalar da haklı bir tepki veriyorlar. Küreselleşmiş ve tam izolasyonun mümkün olmadığı bir medeniyetler birliğinin içinde yaşıyoruz, bundan kurtulmanın tek yolu da mümkün olduğu kadar çok kişinin bir an önce aşı olup hastalanma ve bulaştırma oranlarını düşürmesi. Nüfusun büyük kısmı aşı olmadığı sürece bu virüs farklı bölgelerde mutasyonlarına devam edecek, bu da şimdiki aşıları ve aşı olanların da geleceklerini tehlikeye atan bir durum. Yani ortada aslında büyük bir toplumsal risk yaratan durum var.
Aşı konusunda bir çok kulvardan konuşulabilir fakat bu konu başlığı altında aşı olduğu için kendini ortalamanın üstünde zeki sanan ve hiç argümanı olmadığı halde aşıyı savunan birkaç insan gördüğüm için bunları yazmak istedim. Şahsen bu problemin ülkede Covid'den daha büyük bir problem olduğunu düşünüyorum.

Bilginiz olmadığı konularda ahkam kesmeyin, oturun ve olanların tartışmasını okuyup bilgi edinmeye çalışın.

Açıkçası artık kimsenin olup olmaması umurumda değil çünkü ben aşımı oldum ailemde oldu korkum falan kalmadı yaşadığım şehirde maske takanda çok az aşısızlar korksun yani bizden yana bir sıkıntı yok.

Hocam aşı olmamaları aşı olanları da etkiliyor ister istemez korona 2022'de bitecekse belki bu mağara adamları yüzünden 2023'te bitecek. Ben neden evde 1 yıl daha fazla kalıyorum?

Aslında nereden tutsanız elinizde kalabilecek bir durum. Aşının zorunlu gibi olması doğru bir karar sonuçta fazlasıyla bulaşıcı bir virüs ancak ileride aşının ağır bir yan etkisi veya hasarı ortaya çıkarsa, aşıyı zorunlu yapanlar veya aşırı derecede destekleyen kitle bu sorumluluğu alacak mı? Tabii ki almayacaklar zaten aşıdan önce imza atıldığını duydum.

Kendin söylüyorsun, "kendi fikrim" diye. Senin fikrinin nasıl bir bilimsel açısı olabilir? "Basit insanlarız" diyerek bunun da cevabını vermişsin zaten. Senin fikrinin bir bilimselliği yok. Sağlık sistemini güçlendirmen için illa zorlama mı olması lazım? Hem iğne fobisi aşıda olacak bir şey değil. Çünkü aşı vurulan iğneler ciddi anlamda acıtmıyorlar. Sinek ısırığı kadar olayı bu iğnelerde geçerli merak etmeyin.
Bilimsellik diye bir sözcük hiçbir yazımda yok sen gelin oldun ve hala güvey oluyorsun. Ben aşı zorunlu olmadıkça olmak istemiyorum. Bu kadar basit ve net! Sen olmuşsun ne güzel. Bundan 20-30 yıl sonra aşının sana neler yapabileceğine yada yapamayacağına dair elinde geçerli bir bilimsel kanıtın varsa benim de sözlerimin o kadar bilimselliği var. Esenlikler dilerim iyi tartışmalar iyi forumlar...

Aşı konusunda bir çok kulvardan konuşulabilir fakat bu konu başlığı altında aşı olduğu için kendini ortalamanın üstünde zeki sanan ve hiç argümanı olmadığı halde aşıyı savunan birkaç insan gördüğüm için bunları yazmak istedim. Şahsen bu problemin ülkede Covid'den daha büyük bir problem olduğunu düşünüyorum.

Bilginiz olmadığı konularda ahkam kesmeyin, oturun ve olanların tartışmasını okuyup bilgi edinmeye çalışın.
Hocam eğer beni kastediyorsanız interente sorabilirsiniz dediklerimin aynısı yazıyor ben de oradan öğrenmiştim zaten.
Bilimsellik diye bir sözcük hiçbir yazımda yok sen gelin oldun ve hala güvey oluyorsun. Ben aşı zorunlu olmadıkça olmak istemiyorum. Bu kadar basit ve net! Sen olmuşsun ne güzel. Bundan 20-30 yıl sonra aşının sana neler yapabileceğine yada yapamayacağına dair elinde geçerli bir bilimsel kanıtın varsa benim de sözlerimin o kadar bilimselliği var. Esenlikler dilerim iyi tartışmalar iyi forumlar...
Hocam aşı olmak istemiyorsan bunu içinde tutabilirsin en azından aşı konusunda kafası karışık olanların kafasını allak bullak etmezsin.

Hocam aşı olmamaları aşı olanları da etkiliyor ister istemez korona 2022'de bitecekse belki bu mağara adamları yüzünden 2023'te bitecek. Ben neden evde 1 yıl daha fazla kalıyorum?
Ben böyle insanlar için aşıyı bekledim . Ne maske takarlar ne dikkat ederler virüs biteceğini zaten düşünmüyorum her yıl aşı olur yoluma devam ederim.

Hocam eğer beni kastediyorsanız interente sorabilirsiniz dediklerimin aynısı yazıyor ben de oradan öğrenmiştim zaten.

Kimseye özel olarak yazmadım, mesajımı anlamıştır zaten üzerine alanlar.

Not: İnternette başın ağrıdığı için pankreas kanseri olabileceğin de yazıyor.

Hiç argümanı olmadığı halde aşıyı savunan...
Beni onlardan sanıyorsan çok üzülürsün söyleyeyim. :D Aşı konusunda ben sana milyonlarca insandan sonra alınan bütün istatistikleri, bu aşıların neden orta vadenin ötesinde yan etkilerinin bulunamayacağı, neden bu aşıların bu kadar çabuk hazırlanabildiği, neden mRNA'lardaki yan etki oranının "biraz" daha yüksek olduğunu ama neden bu oranın bile rahatlıkla kabul edilebilecek kadar düşük olduğunu, aşı gibi önlemler olmadan 21. yüzyılda bir pandeminin neden bitemeyeceğine kadar bir sürü şeyi anlatırım istersen. Toplam 5 dilde (Portekizce dahil) hakemli ve işi bunları araştırmak olan kurumların kaynaklarını da veririm.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı