"Aşının uzun dönem etkisinin bilinmiyor cümlesi, aşı cehaletidir"

elon_muskk

Hectopat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aşının uzun dönem etkisi yoktur. Videodaki hocamızın da dediği gibi, "Aşı olduktan sonra ilk 6 haftadan sonra dosyayı kapatırız." Yani 6 haftadan sonra, herhangi bir hastalık aşı ile ilişkilendirilemez.

Örneğin, ben X aşısı oldum. X aşısı olduktan sonra 4. gün kalp krizinden öldüm. Bunu aşı ile "ilişkilendirilebilir". Ama kesinlikle onunla da alakası var diyemeyiz. Otopsi sonucu ortaya çıkar.

Ya da örneğin ben X aşısı oldum. X aşısı olduktan 2 yıl sonra kansere yakalandım. Bunu aşı ile "ilişkilendiremeyiz".

Sanırım bu konu artık kapatılmalı diye düşünüyorum :)

Buna gerçekten açıklık getirdiğin için teşekkürler. Aşı yokken aşı gelsin diye bağıranlar aşı 3-4 yıl sonra kanser yapacak diye geziyordu. Tekrardan teşekkürler.
Rica ederim :). Korona virüsü ile alakalı fazla bilgiye sahip değilim, sadece profesörlerin dediklerini tekrar ediyorum, bir nevi bilgiyi paylaşıyorum. DW Türkçe, +90 ve BBC gibi kanalları takip ettiğim için bu bilgilere ulaşabiliyorum. Size de öneririm takip edin :).
@Megaton komik olan ne ?

Son düzenleme:
Rica ederim :). Korona virüsü ile alakalı fazla bilgiye sahip değilim, sadece profesörlerin dediklerini tekrar ediyorum, bir nevi bilgiyi paylaşıyorum. DW Türkçe, +90 ve BBC gibi kanalları takip ettiğim için bu bilgilere ulaşabiliyorum. Size de öneririm takip edin :).
@Megaton komik olan ne ?
Yanlış emoji atmışım😄

Yeni konular

Geri
Yukarı