Aşırı ses yapan üst komşuya karşı ne yapılabilir?

Alt kattaki adamdan bir geceliğine özür dileyin tüm gece phonk müzik açın hoparlörden.
Kısaca alt kattaki adama durumu anlatıp önlem aldırın kendiniz üst katı rahatsız edin.
1 gecelik iş olsa halledilir de üstümüzdekiler insan değil. Alt kata yazık hocam.

Pardon, durumu alt kata bildirin. Üst katın suçlu olduğundan, kısasa kısas eylem yapacağınızı söyleyin.
Bir kere yapmamla ses duracaksa yaparım ama durmuyor.

1 gecelik iş olsa halledilir de üstümüzdekiler insan değil. Alt kata yazık hocam.

1 gecelik iş bile olsa siz açın dediğim gibi yapın. Kapınıza inerlerse kapıyı açın azıcık geri çekilin hanenize girdiğinde nefsi müdafadan dövün. Büyük ihtimal bağırarak gelir.
Bir şey olacağını sanmam.
Haneme tecavüz etti korktum falan dersin.

Belki empati kurar ve düzelir ama ninni sesi bile geliyorsa ses yalıtımı çok kalitesizdir binanın

Yok hocam en son uyarmaya gittiğimde ne bağırıyosun diye kavga çıkarttı mağara adamı :)

Öncelikle Allah sabır versin. Yaşayan iyi anlar sizi.
Tavana yalıtım yapılabilir sesi kısacaktır ama kesin çözüm için ya onlar rahat duracaklar ya da ev değiştirmelisiniz. Zor bir durum.
Gece gelen ağlama seslerini bastırır mı? Ayak sesleri 00:15 den sonra çok olmuyor. Ağlama ve konuşma seslerini bastırsa yeter.

Yok hocam en son uyarmaya gittiğimde ne bağırıyosun diye kavga çıkarttı mağara adamı :)

Gece gelen ağlama seslerini bastırır mı? Ayak sesleri 00:15 den sonra çok olmuyor. Ağlama ve konuşma seslerini bastırsa yeter.
Binanız kaç yıllık? Malzemeden çalınmış olma ihtimali var mı?
Çünkü ben de sıkıntılı bir apartmanda bu dediğiniz sorunlardan yaşadım evi değiştirmeyince bu sorunlardan kurtulamadım. Dekorasyoncularla görüşüp sorunu anlatırsanız nasıl bir işlem yapılması gerektiğini size anlatırlar. İlaveten de yöneticiyle görüşülmelidir. Ve üsttekiler kiracı ise ev sahiplerine de durumdan bahsedilmelidir.

Benzer bir durumu yaşamış biri olarak inatlaştıkça sesin artacağına neredeyse eminim. Mümkünse güzellikle halletmeye çalışın diyeceğim ama zor tabii. Uyurken yumuşak kulak tıpalarını tavsiye ederim, telefonu yakınınıza koyarsanız duyarsınız. Kesin çözüm için yalıtımdan başka çare yok bizimki de eski apartman şiddetli gaz çıkartıldığında bile ses geliyor.

Binanız kaç yıllık? Malzemeden çalınmış olma ihtimali var mı?
Çünkü ben de sıkıntılı bir apartmanda bu dediğiniz sorunlardan yaşadım evi değiştirmeyince bu sorunlardan kurtulamadım. Dekorasyoncularla görüşüp sorunu anlatırsanız nasıl bir işlem yapılması gerektiğini size anlatırlar. İlaveten de yöneticiyle görüşülmelidir. Ve üsttekiler kiracı ise ev sahiplerine de durumdan bahsedilmelidir.
Katılıyorum, en iyi çözüm yolu bu.

Adap-Erkan usulü konuşursanız sorunun çözüleceğini düşünüyorum. Hepimiz birer insanız ve empati seviyelerimiz kişiden kişiye değişse de herkeste az da olsa var. Onun dışında fiziksel çözüm olarak ses yalıtımı yaptırabilirsiniz ancak önemli olan uygun dille konuşup sorunun rahatsızlık derecesine geldiğini belirtmek. Bir kişinin özgürlüğü, başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter.

Adap-Erkan usulü konuşursanız sorunun çözüleceğini düşünüyorum. Hepimiz birer insanız ve empati seviyelerimiz kişiden kişiye değişse de herkeste az da olsa var. Onun dışında fiziksel çözüm olarak ses yalıtımı yaptırabilirsiniz ancak önemli olan uygun dille konuşup sorunun rahatsızlık derecesine geldiğini belirtmek. Bir kişinin özgürlüğü, başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter.
Boş verin. Son ses phonk devamke :D (!)

Yeni konular

Geri
Yukarı