Gece yemek yemek kilo yapar mı?

BeratKzmz

Hectopat
Selam dostlar, bugün gymde 3. haftam ve artık antrenman sonraları kendimi yorgun değil gayet dinç hissetmeye başladım ancak hala bir sorunum var o da yemek konusu. antrenmanlarım kardiyo dahil genelde 2- 2.5 saat arası sürüyor ve salon da biraz uzak olduğu için 6'da gittiğim salondan 10-11 civarı dönüyorum ve akşam yemeği için bir hayli aç oluyorum. (bazen öğle yemeğini atlıyorum ve bu öğün öğle yemeğim oluyor çünkü acıkmıyorum) ve ailem bana bu saatte yeme yazık ediyosun antrenmanına/yakamazsın bu saatte diyorlar ve şunu fark ettim (ya da şu an buna inandığım için bana öyle geliyor) gerçekten akşam yemek yediğim zaman sabah daha fazla kiloyla uyanıyorum veya kilo vermem yavaşlıyor. Ancak yemek yemezsem de hem aç kalıyorum hem de anabolik metabolizmamı yavaşlatıyorum, (bu kısmı internetten öğrendim) benim ne yapmam lazım? Ayrıca marketten aldığım bir şeyin yiyiyp yiyemeyeceğimi besin değerlerinden nasıl anlayabilirim? İyi Sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam gece yemek yemek kilo aldırmaz önemli olan günde kaç kalori aldığınızdır.

Eğer amacınız kilo vermekse gece yemek yememenizi ve sabah uyandıktan birkaç saat sonra beslenmenizi öneriririm. Yani intermittent fasting yapmanızı öneririm

Geri
Yukarı