Asker olmak enayilik mi?

Sizce asker/polis olmak enayilik mi?

• Evet, enayilik.

Oy: 13 15,5%
  • Hayır, bu ülke için savaşmak ve can vermek enayilik olamaz.

Oy: 71 84,5%

• Oy verenlerin toplamı
    84
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ankara' etlik aşağı eğlence mahallesinde yaşıyorum ev 4+1 1100 TL ödüyoruz.

Hocam 11000TL değildir o ya, sizi bilmiyorum da nasıl lüks hayatlar yaşıyorsunuz acaba?

İstatistik olarak öyleymiş ben de yeni öğrendim. Ayrıca ne lüksü kardeşim ya? Aylık 10k maaş alsan, ayda 5 binini kenara atsan, 2 yılda alırsın eli yüzü düzgün bir araba fiyatlar artmazsa.

Eli yüzü düzgün dediğime bakma ayrıca, 120k olan arabalara bak bir Avrupa'da maksimum 1000 Euro verilecek arabalar.

Asıl sen kimsin :D Bir insanı işe yaramaz olarak görüyorsun, senin buna hakkın var mı mesela?
Amaan ban yersem de yiyeyim umrumda değil. Senin için askerlik kapı bekçiliği olduğu için saçmalıyorsun. Bu ülkenin şehitleri para için dağda it kovalamıyorlardı. Sizin gibi şuursuz insanların uğruna bende şehit olmak için can atmam zaten. Biz atalarımızdan beri Allah yolunda can vermeyi ve can almayı gönülden tasdik etmiş bir milletiz. Senin bir lafınla askerimizi eleştirecek hele ki onların maaşı ile üstünlük kıyaslayacak insanlar değiliz. Üstüne üstlük enayilik kavramı aklımızın ucundan bile geçmez. Şehadeti sadece cennet için değil Allah rızasını kazanmak için istiyoruz. Dağdaki it'te sahibinden para alıyor. Buradaki mesele maaş veya enayilik değil. Ne uğruna, kimin uğruna çarpıştığın ve can verdiğindir. Sizlerin imanı anlayacak düzeye gelmedikçe kelimelerimin bir önemi olmayacak. Senin mantığın para ve güzel hayat için harp etmekse çok yanlış bir milletin askeri olacaksın veya olamayacaksın. Saçma salak istatistikmiş falan gibi önergeler askerliği de saçma kılar.

Para için asker olan tanıdıklarım var şahsen öğretmen olup atanamayıp asker olanda çok. Bir gelir kaynağın yoksa askerlik o kadar da kötü değildir.( bedeli yapacak olan ben)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı