Geçmişte yaşamış ve ölmüş asker olmak

Astoraxi

Hectopat
Daha fazla  
Küçüklüğümden beri hayalimdir ve ilgi odağımdır askerlik. Askerleri çok havalı bulurdum ve savaşların heyecanlı, macera dolu olduğunu sanardım. Bazen kafam güzel olunca geçmişte yaşamış ve ölmüş askerleri düşünürüm. Bir yandan düşünüyorum aslında, üzücü bir şey, sadece bir kişi ya da bir çıkar uğruna genç yaşta sakat kalmak veya ölmek. Tarihte en uzun süren çatışmalardan birisinden örnek vereceğim.

Düşünün, 100 Yıl Savaşları'nda bir İngiliz ya da Fransız askerisiniz. Cepheye kendi isteğinizle gidiyorsunuz veya gönderiliyorsunuz. Arkadaşlarınız falan oluyor, öyle takılıyorsunuz. Bir gün geliyor ve kendinizi kaosun içinde buluyorsunuz. Düşman ordusuyla karşılaşıyorsunuz ve çatışmaya başlıyorsunuz. Atılan savaş naraları, acı dolu bağrışmalar, uzuv kesilme sesleri, toprak kanla bulanıyor, atların bağrışmaları, askeri korkutmak için yapılan top sesleri. Size de aynısı oluyor çarpışırken bir anda vücudunuza metal kılıç, ok ya da mızrak saplanıyor ve orada hayatınızı kaybediyorsunuz. Arkadaşlarınıza, ailenize, kralınıza, ülkenize ve savaşın durumuna ne oldu bilmiyorsunuz. Uzun yıllar geçiyor ve cesediniz çürüyüp toprakla karışıyor sonra unutuluyorsunuz. Evet düşününce kulağa korkunç geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kıtlıktan, hastalıktan ölüyorsunuz. Yanınızdaki arkadaşınızın kolu bacağı kopuyor, gazi oluyorsunuz. Belki de hiç göremeyeceğiniz veya duyamayacağınıza sebep olan savaş güzel. Katılıyorum, ölmeyi ve acı çekmeyi sevenler için güzel.

Kolun bacağın kopsa daha kötü, gazilik madalyası verilip evinize gönderileceksiniz. Sakatsın, iş yapamıyorsun, 600 sene önce devletlerin gazilerine yardım yapabileceğini de sanmıyorum. En sonunda açlıktan/hastalıktan ölüyorsun sana yardım eden birisi yoksa. Ki olsa bile ne kadar yardım edebilir? Bayağı güzel.

Kıtlıktan, hastalıktan ölüyorsunuz. Yanınızdaki arkadaşınızın kolu bacağı kopuyor, gazi oluyorsunuz. Belki de hiç göremeyeceğiniz veya duyamayacağınıza sebep olan savaş güzel. Katılıyorum, ölmeyi ve acı çekmeyi sevenler için güzel.

Evet oda var. Cesetler ve bununla çıkan hayvanlar yüzünden ölümcül hastalıklar yayılıyor. Yani, asker olmakta zor, hayatınızın son anısı ve son gördüğünüz şey bilmediğiniz bir alanda vücudunuza saplanan aletler ve sonuç ölüm. İşte böyle sonlara çok üzülüyorum.

Evet oda var. Cesetler ve bununla çıkan hayvanlar yüzünden ölümcül hastalıklar yayılıyor. Yani, asker olmakta zor, hayatınızın son anısı ve son gördüğünüz şey bilmediğiniz bir alanda vücudunuza saplanan aletler ve sonuç ölüm. İşte böyle sonlara çok üzülüyorum.

Sen oyunlardaki gibi minigunu alayım tarayıp geçeyim, herkese şekil yapayım diyorsan, zamanı gelince git bi' bak bakalım nasıl hazır ol'a geçiyorsun

Geri
Yukarı