Askerde Girilebilecek Sınavlar ve Uzman Çavuş Olmak

Yasin KARATEKE

Kilopat
Makaleler
1
Yer
ANKARA
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Merhaba,

Şubat 1 tarihinde ilk tertip olarak askeri görevim için gidiyorum. Ticaret lisesi mezunuyum. Ehliyetim var. Ve 1.73 boya sahibim. Askerde ne olarak görev yaparım merak ediyorum. Ve askerlik içinde uzman çavuşluk ya da diğer alternatifli şeylerden hangisine başvurabilirim? Misal uzman çavuş olarak göreve başladığım zaman 2 yıllık üniversite bitirip rütbe yükseltme imkanım var mı peki? Okumak istemiyorum açıkcası. Askeri üniforma içinde olmak istiyorum. Vasıfsız olarak er olmak istemiyorum. Sizlerin önerilerini nedir bu konuda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Askerlikte 6 ayını doldurduktan sonra uzman erbaşlık sınavlarına girebiliyorsun. Uzman erbaş olduktan sonra iki yıllık bir yüksek okul bitirerek astsubaylık sınavlarına girebilirsin. Astsubaylığı kazanırsan da bir süre astsubay meslek yüksek okulunda eğitim alman gerekecek. Yani uzun lafın kısası okumadan rütbe yükseltemezsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı