Askere giderken götürülmesi gereken şeyler nelerdir?

Emirofrivia11q

Hectopat
Daha fazla  
Selamün aleyküm forum, iyi akşamlar. İnternetten baktığımda pek bir şey bulamadım buraya yazıyorum o yüzden, sevk başvurusu yaptım ve 10 ekim gösteriyor 1.sorum bu 10 Ekim'de yola mı çıkacağım? 10 ekim de teslim olmuş mu olacağım?

2.sorum atlet ve iç çamaşırı asker desenli mi olacak, olacaksa nerden alabilirim?

3.sorum götürmem gereken başka ne var? Bir asker tanıdığım boyun için ipli cüzdan demişti aldım, forumda askerlik yapmış kardeşler varsa yardımcı olurlarsa sevinirim iyi akşamlar.

Selamünaleyküm forum, iyi akşamlar. İnternetten baktığımda pek bir şey bulamadım buraya yazıyorum o yüzden, sevk başvurusu yaptım ve 10 Ekim gösteriyor 1.sorum bu 10 Ekim'de yola mı çıkacağım? 10 Ekim de teslim olmuş mu olacağım?

2.sorum atlet ve iç çamaşırı asker desenli mi olacak, olacaksa nereden alabilirim?

3.sorum götürmem gereken başka ne var? Bir asker tanıdığım boyun için ipli cüzdan demişti aldım, forumda askerlik yapmış kardeşler varsa yardımcı olurlarsa sevinirim iyi akşamlar.

Sen sadece tıraş köpüğü ve jilet götür. Gerisini onlar veriyor hep.

Hocam zaten içlik atlet içlik alt her şeyi size verecek çantada mevcut yani sadece IP'lik cüzdan almanız iyi olmuş şampuan filan sen götür istersen çünkü orada hobby markasını bile duymamışsındır öyle bir şampuan veriyorlar ve saç bakımına özen gösteriyorsan kullanma at kendin al orada kullan bot için istersen ayakkabı boyası al acemide biraz sıkıntı çekersin ama usta birliğinde sıkıntı yaşamazsın hayırlı tezkereler.

• · İç çamaşırı (Boxer)
  • · Ayak kokusunu önleyici toz
  • · Tıraş malzemeleri seti (Köpük, kolonya, tıraş bıçağı)
  • · Boyun askılı cüzdan
  • · Kol saati
  • · Kulak çubuğu
  • · Banyo çamaşırı
  • · El sabunu
  • · Şampuan
  • · Koltuk altı deodorantı
  • · Nemlendirici krem
  • · Diş bakım seti (diş macunu, diş ipi, diş fırçası)
  • · Banyo lifi
  • · Havlu – Mavi renk
  • · Terlik – Siyah renk
  • · Tırnak bakım seti ( tırnak makası, törpü)
  • · Yara bandı
  • · Kağıt ürünleri ( ıslak mendil, tuvalet kağıdı, peçete)
  • · Bot boyası
  • · Bot tabanı – Silikon taban
  • · Kirli çamaşır filesi
  • · Temizleme fırçası
  • · Dikiş seti
  • · Kilit seti ( bot kilidi, dolap kilidi)
  • · Siyah ve kırmızı tükenmez kalem
  • · Not defteri
  • · Kontörlü kart
  • · Sivil giysiler

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ilk gun ne kadar az esyan olursa o kadar rahat edersin. Cunku gezmedigin yer kalmiyor surekli kayit islemleri falan derken yatagini bulana kadar aksam olacak zaten. Ben kocaman bir tekerlekli valiz goturdum onlar da bir canta dolusu esya verince 1 valiz 1 canta oradan oraya kosturmak zorunda kaldim. En temel koyacagin seyler;
-Ic camasiri (10'ar adet atlet ve boxer haki rengi)
-Mach3 tiras aleti, tiras kopugu ve tiras sonrasi icin krem tahtis onleyici (kendileri veriyor ama dandik oldugu icin sen gotur)
Ben kendim goturdum aylarca onunla oldum hiç tahris olmadi sahsen. (tiras cantasi goturursun toplu durur)
-Mutlaka 1 veya 2 adet kilit gotur mumkunse biri bot kilidi digeri dolap kilidi olsun isine yariyor.
-Sampuanlari aşırı dandik o yuzden sampuan, banyo lifi ve jeli goturursun.
-Tuslu telefon ve hat mumkunse kamerasiz ama kulaklık takilan tuslular var onlardan alirsin (acemilikte radyo dinlersin ben oyle yaptim cok iyiydi)
-Kirli camasir filesi harika olur direk o fileyi baglayip camasirhaneye sutluyorsun tertemiz geliyor kiyafetler.
-Bot boyasi.
-Rahat bir terlik.
-Mutlaka dijital bir kol saati takman lazim koluna su sakizdan cikan cinslerden kafi.
-Koltuk alti rolonu isine cok yarar.
-Ince pilaj havlusu mutlaka gittigin yere gore degisir ve az yer kaplar ondan dolayi oyle dedim.
-Kagit parayla pek isin olmayacak ama yine de yanina 300-500 nakit olsun kalani kartta dursun paranin (disaridan sipariş getirtme ihtimali olabiliyor lahmacun, durum falan vb. elden istiyorlar parayi)

Simdilik bunlar kafi gibi fazlasi zarar dedigim gibi ufak boy bir valiz isini gorur.

Ilk gun ne kadar az esyan olursa o kadar rahat edersin. Cunku gezmedigin yer kalmiyor surekli kayit islemleri falan derken yatagini bulana kadar aksam olacak zaten. Ben kocaman bir tekerlekli valiz goturdum onlar da bir canta dolusu esya verince 1 valiz 1 canta oradan oraya kosturmak zorunda kaldim. En temel koyacagin seyler;
-Ic camasiri (10'ar adet atlet ve boxer haki rengi)
-Mach3 tiras aleti, tiras kopugu ve tiras sonrasi icin krem tahtis onleyici (kendileri veriyor ama dandik oldugu icin sen gotur)
Ben kendim goturdum aylarca onunla oldum hiç tahris olmadi sahsen. (tiras cantasi goturursun toplu durur)
-Mutlaka 1 veya 2 adet kilit gotur mumkunse biri bot kilidi digeri dolap kilidi olsun isine yariyor.
-Sampuanlari aşırı dandik o yuzden sampuan, banyo lifi ve jeli goturursun.
-Tuslu telefon ve hat mumkunse kamerasiz ama kulaklık takilan tuslular var onlardan alirsin (acemilikte radyo dinlersin ben oyle yaptim cok iyiydi)
-Kirli camasir filesi harika olur direk o fileyi baglayip camasirhaneye sutluyorsun tertemiz geliyor kiyafetler.
-Bot boyasi.
-Rahat bir terlik.
-Mutlaka dijital bir kol saati takman lazim koluna su sakizdan cikan cinslerden kafi.
-Koltuk alti rolonu isine cok yarar.
-Ince pilaj havlusu mutlaka gittigin yere gore degisir ve az yer kaplar ondan dolayi oyle dedim.
-Kagit parayla pek isin olmayacak ama yine de yanina 300-500 nakit olsun kalani kartta dursun paranin (disaridan sipariş getirtme ihtimali olabiliyor lahmacun, durum falan vb. elden istiyorlar parayi)

Simdilik bunlar kafi gibi fazlasi zarar dedigim gibi ufak boy bir valiz isini gorur.
Eyvallah reis çok teşekkür ederim çok yardımcı oldun.

Evet içliklerin iç çamaşırların filan yeşil oluyor ve onlar veriyor zaten senin ayrıyeten almana gerek yok.
Sağol kral teşekkür ederim.

• · İç çamaşırı (Boxer)
  • · Boyun askılı cüzdan
  • · Kol saati
  • · Kulak çubuğu
  • · Banyo çamaşırı
  • · El sabunu
  • · Şampuan
  • · Nemlendirici krem
  • · Banyo lifi
  • · Havlu – Mavi renk
  • · Terlik – Siyah renk
  • · Yara bandı
  • · Bot boyası
  • · Kirli çamaşır filesi
  • · Temizleme fırçası
  • · Dikiş seti
  • · Not defteri
  • · Kontörlü kart
  • · Sivil giysiler
Eyvallah kardeşim sağol.

• · İç çamaşırı (Boxer)
  • · Boyun askılı cüzdan
  • · Kol saati
  • · Kulak çubuğu
  • · Banyo çamaşırı
  • · El sabunu
  • · Şampuan
  • · Nemlendirici krem
  • · Banyo lifi
  • · Havlu – Mavi renk
  • · Terlik – Siyah renk
  • · Yara bandı
  • · Bot boyası
  • · Kirli çamaşır filesi
  • · Temizleme fırçası
  • · Dikiş seti
  • · Not defteri
  • · Kontörlü kart
  • · Sivil giysiler
Hocam, peki ayın 10'u yazıyor 10'unda ordamı olacam yoksa burdan oraya yola mı çıkacam?

Eyvallah reis çok teşekkür ederim çok yardımcı oldun.

Sağol kral teşekkür ederim.

Eyvallah kardeşim sağol.
Askerlik çok zorlayıcı ama bitirince keşke tekrar gitsem tekrar yapsam diye özlersin acemi birliğinde nereden geldim ben buraya ya? Diye isyan edersin ama usta birliğinde oldukça rahatlarsın ama mıntıka temizliği usta birliğinde bayağı yorucu oluyor acemi birliğinde bizde internet kafe filan vardı ama internetleri acayip rezaletti bir de PlayStation kafeler vardı çok güzeldi acemide teknolojiden uzak kalmazsın belki ama usta birliğinde mıntıka filan derken uzak kalabilirsin.

Askerlik çok zorlayıcı ama bitirince keşke tekrar gitsem tekrar yapsam diye özlersin acemi birliğinde nereden geldim ben buraya ya? Diye isyan edersin ama usta birliğinde oldukça rahatlarsın ama mıntıka temizliği usta birliğinde bayağı yorucu oluyor.
Doğrudur hocam, bazı tanıdıklarım da bu tarz şeyler söylemişti gerginim hocam ya😀.

Geri
Yukarı