Askeri Eğitime Geçmek

InJustice

Kilopat
Yer
Troposfer
Arkadaşlar 10.Sınıf öğrencisiyim. İstanbuldaki puanı 450 den yüksekte olan bir Anadolu lisesinden birinde okumaktayım. İleride bana en uygun olacak meslek çok fazla milliyetçi olduğumdan dolayı askerlik gibi geliyor bana. Şuan bulunduğum pozisyonda nasıl askeri eğitime geçebilirim? Askeri sınavlara nasıl girebilirim. Az çok bilgi verirseniz sevinirim.

Fiziksel hasarım yok. Boyum 1.76 cm. Vücut yağ oranım %3. Yaşım arttıkça 1.80 i geçeceğimi düşünüyorum. Fiziksel olarak eksim yok gibi duruyor. Sadece çok fazla milliyetçi olduğum için askere gitmek istiyorum. Askeri kalıcı bir meslek olarak yapmak istiyorum.

Şimdi dostum, YGS sınavından +275 puan üstü alman gerekiyor. Ne kadar yüksek bir puan alırsan, katılma sırasında daha önde oluyorsun. LYS puanında belli bir miktar etkiliyor, eğer geçerli puan alırsan giriş yapma hakkına sahip oluyorsun.

Mülakatlarda fiziksel, bedensel gibi kontroller yapılıyor. Vücudunda belirgin hiç bir çizik & kesik olmaması gerekiyor. Böyle bir durumda eleniyorsun. Kronik bir hastalığın olmaması gerekiyor. Bu bilgileri her mülakat başında sana bildirirler. Bunda bir sıkıntın olmasın..

Askerlik zordur. Sabır ister, emek ister. Fazla disiplinlidir. Sadece milliyetçi duygusu sana ileri ki dönemnde sıkıntı çıkarabilir. Bu bağlamda güzel düşünmelisin.

3 tane bölüm olur. Kara Harp - Deniz Harp - Hava Harp. Evlenmeyi düşünüyorsan, çocuk hayallerin varsa karayı seçmemeni tavsiye ediyorum. Bunun nedenlerinden birisi ise sabit bir yerin yok. Her zaman tayin çıkabilir, herhangi bir görev durumunda ilk seni gönderebilirler. O yüzden Deniz veya Hava Harp öneriyorum. Deniz Harp ise ilk 3 sene olması gerekiyor, tam emin değilim rakamsal veri olarak deniz gezilerine çıkıyorsun. Bir nevi dünyayı geziyorsun. Ondan sonrası rahat. Hava Harp ise pilot olabilirsin ki zordur veya masa başı çalışabilirsin.

Aklında bir şey kaldıysa yanıtlarsın, cevaplarım bende. Başarılar hayatında.

Hocam öğrenciler ileride bir meslek edinebilmek için okurlar. Benim bu dünyada ki amacım iş meslek değil. Sadece bu ülkeye doğru bir şekilde hizmet etmek. Bazı şeylere göz yumamıyorum. Göz kapatamayız. Öncelikle ciddi düşündüğüm için enine boyuna her konuyu izin verirseniz sormak istiyorum. YGS den 300 puan aldığımı varsayalım. Spor salonuna giden birisi olarak yağ oranım inanılmaz derecede düşük. Boyum 18 yaşına kadar büyük ihtimal 1.80 olacak. Şuan 176 cm. Fiziksel olarak çizik kesik yok ama ben var. Onda nasıl gibi bir sıkıntı yaşayabilirim. Çapı 1.5 cm yada 1 cm. Yüzüm kendimi övmüyorum ama normal bir insan yüzü yani. Hatta yakışıklı bile olabilirim. Fiziksel testi bir şekilde geçtiğimi düşünürsek araştırmalarım sonucunda yazılı sınav sözlü sınav ve mülakat olduğunu öğrendim. Mülakatı yapabileceğimi düşünüyorum. Zaten fiziksel spora alışkınım. Sözlü ve yazılı sınavlarda ne soruluyor acaba. Bilgi verirseniz sevinirim.

Şimdi dostum, YGS sınavından +275 puan üstü alman gerekiyor. Ne kadar yüksek bir puan alırsan, katılma sırasında daha önde oluyorsun. LYS puanında belli bir miktar etkiliyor, eğer geçerli puan alırsan giriş yapma hakkına sahip oluyorsun.

Mülakatlarda fiziksel, bedensel gibi kontroller yapılıyor. Vücudunda belirgin hiç bir çizik & kesik olmaması gerekiyor. Böyle bir durumda eleniyorsun. Kronik bir hastalığın olmaması gerekiyor. Bu bilgileri her mülakat başında sana bildirirler. Bunda bir sıkıntın olmasın..

Askerlik zordur. Sabır ister, emek ister. Fazla disiplinlidir. Sadece milliyetçi duygusu sana ileri ki dönemnde sıkıntı çıkarabilir. Bu bağlamda güzel düşünmelisin.

3 tane bölüm olur. Kara Harp - Deniz Harp - Hava Harp. Evlenmeyi düşünüyorsan, çocuk hayallerin varsa karayı seçmemeni tavsiye ediyorum. Bunun nedenlerinden birisi ise sabit bir yerin yok. Her zaman tayin çıkabilir, herhangi bir görev durumunda ilk seni gönderebilirler. O yüzden Deniz veya Hava Harp öneriyorum. Deniz Harp ise ilk 3 sene olması gerekiyor, tam emin değilim rakamsal veri olarak deniz gezilerine çıkıyorsun. Bir nevi dünyayı geziyorsun. Ondan sonrası rahat. Hava Harp ise pilot olabilirsin ki zordur veya masa başı çalışabilirsin.

Aklında bir şey kaldıysa yanıtlarsın, cevaplarım bende. Başarılar hayatında.
Hocam bu DHO hakkında dedikleriniz doğru mu 3 sene olayı ?

Millyetçilikle askerliği pek bağdaştıramadım açıkçası, sen cidden ülkeni seviyorsundur, milliyetçisindir, hangi meslek alanında olursan ol, o işi layığıyla yapıp ülkeni temsil edebiliyorsan, ülkene, milletine , halkına yardımcı olabiliyorsan, zaten üstüne düşen vazifeyi yapmış olursun. İster asker ol ister bilim adamı. O yüzden kendini sınırlandırma, bu ülkeye, vatana başka şekillerde de hizmet edebilirsin.

Kisa ve oz olarak cevapliyorum. Yorumuna gore suan dort dortluksun kazanamamak gibi bir olay olacagini sanmiyorum. Bol kitap oku, spor yap dersine daha da calis. Pilot bile olabilirsin suan. Allah yardimcin olsun.

Eski bir konu. Türkçe bilgim şimdiki gibi iyi değilmiş tabi o zamanlar :D Çok iyi bir şekilde hazırlandığımı düşünüyorum; gelecek hızla geliyor. Bekleyip göreceğiz.
Hadi bakalim 4-5 yil sonra neler gorecegiz belki bir F35'li fotograf atarsin buraya. Ya da gemi de belki de dagda. :)

Konunun eski oldugunu hic fark etmedim. :)

Geri
Yukarı