Askeri pilot nasıl olunur?

Airbus pilotlarının hepsi angry birds oyununda Pro oluyor zaten:) çünkü uçak gidiyor kendi kendine zaten🤣 açıyorlar masayı tabletle devam resmen🤣

Airbus vs boeing temsili🤣

Eki Görüntüle 684112

Hocam, mesela öyle bir şey olmaz ama, hadi diyelim oldu. Sıradan bir kişi Airbus uçağını güvenli bir şekilde indirip kaldırabilir mi? Bu kadar kolaylık ile.

Airbus pilotlarının hepsi angry birds oyununda Pro oluyor zaten:) çünkü uçak gidiyor kendi kendine zaten🤣 açıyorlar masayı tabletle devam resmen🤣

Airbus vs boeing temsili🤣

Eki Görüntüle 684112

Hocam, hazır sizi bulmuşken sorayım. Airbus ve boeing arasındaki farkı kısa olarak yazabilir misin?

Hocam, mesela öyle bir şey olmaz ama, hadi diyelim oldu. Sıradan bir kişi Airbus uçağını güvenli bir şekilde indirip kaldırabilir mi? Bu kadar kolaylık ile.
Yok olmaz maalesef. Yani uçak, sadece pilotun işini kolaylaştırıyor, bilmeyene yardım edemez:) Çok çok şansı yaver gidecek, birisi ona ne yapacağını anlatacak olsa bile çok çok çok zor bir ihtimal.
Hocam, hazır sizi bulmuşken sorayım. Airbus ve boeing arasındaki farkı kısa olarak yazabilir misin?
Biri Amerikan diğeri Avrupalı uçak:) Biri ortadan yarım direksiyon gibi kumandası var diğeri yandan joystick şeklinde kumandası var. En basit hali bu. Tabii teknik olarak çok farkları ve benzerlikleri var ama en basit hali ile bu:)

Üstteki Boeing alttaki Airbus kokpiti mesela. Model ve seriye göre ufak değişiklikler var tabii ama ana tema böyle:

0D62AB8D-447D-4D94-B381-38D635647A7A.jpeg

@BÖRÜ KURT

Askeri pilotluğu seçmeden önce Ergenekon Davası gibi olayları biraz araştırın bence. Asker olmak herkesin harcı değildir maalesef.

(Yanlış anlamayın, sizi vazgeçiremeye çalışmıyorum. Sadece fikir edinmenize yardımcı oluyorum.)

Yok olmaz maalesef. Yani uçak, sadece pilotun işini kolaylaştırıyor, bilmeyene yardım edemez:) çok çok şansı yaver gidecek, birisi ona ne yapacağını anlatacak olsa bile çok çok çok zor bir ihtimal.

Biri amerikan diğeri Avrupa'lı uçak:) biri ortadan yarım direksiyon gibi kumandası var diğeri yandan joystick şeklinde kumandası var. En basit hali bu. Tabii teknik olarak çok farkları ve benzerlikleri var ama en basit hali ile bu:)

Üstteki boeing alttaki Airbus kokpiti mesela. Model ve seriye göre ufak değişiklikler var tabii ama ana tema böyle:

Eki Görüntüle 684170

Hocam aklıma bir soru daha takıldı. Müsait iseniz onu da cevaplar iseniz beni çok mutlu edersiniz 🙂 Normal A321 ile Neo arasında ki farklar ne? Uçağın üstünde unbeatable fuel efficiency yazıyor. Çevirebildiğim ve anladığım kadarı ile yakıt tasarrufu gibi bir şey. Bunun dışında fark var mı normal A320 ile?

Hava Harp Okulu pilot adayları için 2 gözün toplamı 1 derece istenir. Lazer vs. ameliyatlar kabul edilmez. Bu durumda maalesef askeri pilot olamazsın. Şansını sivilde deneyebilirsin.

HHO'ya her giren pilot çıkmıyor. Pilot kontenjanı ihtiyaca göre belirleniyor ve aman aman şekilde yüksek olmuyor. HHO bünyesinde makine, elektrik, uçak gibi mühendislikler de var. Pilot olamayan hem mühendis hem de subay çıkıyor. Elenme ve boşta kalma yok yani.

HHO çok güzide bir okul ve eğitimi çok kaliteli. Orada alacağın mühendislik eğitimi ortalama bir üninin eğitim kalitesinden kat ve kat yüksektir. Askeri bir kariyer istiyorsan okuyabilirsin çünkü zorunlu görevin olacak 15 yıl kadar.

Hocam aklıma bir soru daha takıldı. Müsait iseniz onu da cevaplar iseniz beni çok mutlu edersiniz 🙂 Normal A321 ile Neo arasında ki farklar ne? Uçağın üstünde unbeatable fuel efficiency yazıyor. Çevirebildiğim ve anladığım kadarı ile yakıt tasarrufu gibi bir şey. Bunun dışında fark var mı normal A320 ile?
En basit haliyle biraz daha fazla yakıt alabiliyor, daha az tüketiyor, biraz daha hızlı, biraz daha fazla yolcu alıyor. Yakıt tasarrufu konusunda baya başarılı olduğundan öyle bir slogan yaptılar, doğru da bence. Çünkü havayolu firmalarının en büyük gideri yakıt masrafı. Bu masraftan kar edebilir bir uçak varsa tercih ederler mutlaka. Bir de şunu söyleyeyim ek olarak. Airbus uçakların sistemleri o kadar yakın ki birbirine A320’den A330’a geçiş eğitimi çok basit. Hatta A330 lisansını alanlar A350’yi de alabiliyor beraberinde bazen. Yani temel sistem mantığını çok başarılı buluyorum ben. Hataları yok mu var tabii.

Aşağıdaki linkte basit açıdan farklarını anlatmış, İngilizcesini çevirebilirsen ne demek istediğimi anlarsın.

En basit haliyle biraz daha fazla yakıt alabiliyor, daha az tüketiyor, biraz daha hızlı, biraz daha fazla yolcu alıyor. Yakıt tasarrufu konusunda bayağı başarılı olduğundan öyle bir slogan yaptılar, doğru da bence. Çünkü havayolu firmalarının en büyük gideri yakıt masrafı. Bu masraftan kar edebilir bir uçak varsa tercih ederler mutlaka. Bir de şunu söyleyeyim ek olarak. Airbus uçakların sistemleri o kadar yakın ki birbirine A320’den A330’a geçiş eğitimi çok basit. Hatta A330 lisansını alanlar A350’yi de alabiliyor beraberinde bazen. Yani temel sistem mantığını çok başarılı buluyorum ben. Hataları yok mu var tabii.

Aşağıdaki linkte basit açıdan farklarını anlatmış, ingilizcesini çevirebilirsen ne demek istediğimi anlarsın.

Siteyi otomatik çeviren Google translate sayesinde çevirdim🤣(Çaktırma Neo'nun üzerindeki yazıyı baka baka çeviriye yazdım😂) Teşekkürler hocam, uzun süredir aklıma takılan bir soru idi.

Siteyi otomatik çeviren Google translate sayesinde çevirdim🤣(Çaktırma Neo'nun üzerindeki yazıyı baka baka çeviriye yazdım😂) Teşekkürler hocam, uzun süredir aklıma takılan bir soru idi.
Lafı bile olmaz;) Ama Google çeviriye dikkat et bazen çok fena saçmalıyor, sen oraları mantıklı hale getirirsin artık🤣

Geri
Yukarı