Matematik öğretmeni nasıl olunur?

Formasyon konusu sürekli değişiyor, benim bölüme girdiğim yıldan önce vardı ve kaldırıldı, biz tam mezun olurken de tekrardan geldi. Şuanda halen olması lazım fakat dediğim gibi değişiyor sürekli.

Ders içeriği olarak Matematik bölümünde hiçbir eğitim dersi almazsın ve içerik olarak Matematik bölümü çok daha yoğun oluyor.

İyi bir sıralamayla iyi bir üniversitede Matematik bölümü okursan pek çok sektörde şansın olur fakat hemen hemen her sektörde ön eğitim alman gerekecek. İyi bir Matematik bölümünden iyi bir ortalamayla mezun olman sana mesleki bir eğitim vermiyor fakat derin düşünebilen, öğrenebilen biri olduğunu kanıtlıyor ve bu sayede iş bulabiliyorsun. Pek çok arkadaşım mezun olduktan birkaç ay sonra bilişim ve finans/bankacılık sektörlerinde güzel işler buldular.

Matematik zor fakat sevdiğin zaman da çalışması ve öğrenmesi çok keyifli bir bölüm, ne ara okudum da mezun oldum halen anlayabilmiş değilim.

Ben bölümü akademik kariyer için tercih ettim, mezun olmadan önce Türkiye'deki en iyi iki üniversiteden de Yüksek Lisans için kabul aldım ve şuanda bunlardan birinde Yüksek Lisans öğrencisi ve asistan olarak devam ediyorum.
Merhaba. Eğer özel değilse hangi üniversiteden mezun oldunuz ve Türkiye'deki en iyi 2 üniversiteden de Yüksek Lisans kabulü almak için Lisans düzeyinde mezun olunan üniversitenin önemi nedir, örneğin Sakarya Üniversitesi Matematik bölümünü yüksek ortalamayla bitiren birinin ODTÜ Matematik bölümünde Yüksek Lisans yapma şansı var mı?

Merhaba. Eğer özel değilse hangi üniversiteden mezun oldunuz ve Türkiye'deki en iyi 2 üniversiteden de Yüksek Lisans kabulü almak için Lisans düzeyinde mezun olunan üniversitenin önemi nedir, örneğin Sakarya Üniversitesi Matematik bölümünü yüksek ortalamayla bitiren birinin ODTÜ Matematik bölümünde Yüksek Lisans yapma şansı var mı?
Yıldız mezunuyum. Okuduğun üniversite alacağın eğitimin kalitesini, ve yapacağın matematiğin gerçekliğini belirliyor. Lisansüstü için mülakat ve sınavlarda aldığın eğitim çok önemli olacak.

Bahsettiğin durum mümkün.

Yıldız mezunuyum. Okuduğun üniversite alacağın eğitimin kalitesini, ve yapacağın matematiğin gerçekliğini belirliyor. Lisansüstü için mülakat ve sınavlarda aldığın eğitim çok önemli olacak.

Bahsettiğin durum mümkün.
Siz nerede yüksek lisans yapıyorsunuz ve Akademik kariyer dışında katkıları nelerdir?

Yeni konular

Geri
Yukarı