Matematik öğretmeni nasıl olunur?

Çok paraya bakan biri değilim geçinebileyim yeter.
Yine mantıklı olmuyor çünkü emeğinin karşılığını alamıyorsun. Basit bir şekilde fazla para kazanabilecekken neden böyle bir işe giresin? Dershanelerde sürünürsün büyük ihtimalle. Ayrıca fazla paraya bakmıyor olabilirsin ama daha fazla paran olursa çocukların daha kaliteli eğitim alır, daha iyi çevrelerde yetişir. Altına ev araba çekmekten ibaret değil zenginlik.

Yine mantıklı olmuyor çünkü emeğinin karşılığını alamıyorsun. Basit bir şekilde fazla para kazanabilecekken neden böyle bir işe giresin? Dershanelerde sürünürsün büyük ihtimalle. Ayrıca fazla paraya bakmıyor olabilirsin ama daha fazla paran olursa çocukların daha kaliteli eğitim alır, daha iyi çevrelerde yetişir. Altına ev araba çekmekten ibaret değil zenginlik.

Ama şöylede düşünün birinde Kafkas Üniversitesinde diş okuyorsunuz diğerinde Hacettepe mat.

Diğer soruları da cevaplarsanız sevinirim hocam. Ayrıca ben matematik öğretmeni olursam kurs açmayı düşünüyorum. (bu arada böyle bir hakkım var mı, yani yasal mı?)

Hayalin tıpsa onu oku zaten kurs açmak için matematik öğretmeni olmana gerek yok ki?

Ben hem kendisi ders anlatan hem de kurs işleten birini görmedim.

Hayalin tıpsa onu oku zaten kurs açmak için matematik öğretmeni olmana gerek yok ki?

Ben hem kendisi ders anlatan hem de kurs işleten birini görmedim.

Hayalim tıp değil hedef tıp. Lafımı geri alıyorum tamam. Peki kaç bin sıralamadan sonra matematik öğretmenliği mantıklı olur? Eczacılık en son 61k ile kapatıyor sanırım veya 58 öyle bir şey.

@CEO of SM Technology

Hayalim tıp değil hedef tıp. Lafımı geri alıyorum tamam. Peki kaç bin sıralamadan sonra matematik öğretmenliği mantıklı olur? Eczacılık en son 61k ile kapatıyor sanırım veya 58 öyle bir şey.

@CEO of SM Technology
Hiçbir öğretmenliğin mantığı olduğunu düşünmüyorum. Kimse de yazmıyor artık zaten. Belki özel eğitim mantıklı olabilir sözelde ama siz zaten sayısalcısınız.

Yok. Eczacılık gayet mantıklı. Diş hekimliği ise zor ama yine kazançlı. İkisi de sizi gayet rahat ve kaliteli yaşatır. Tabii elinizdeki sermayeye göre de değişir. Size kalmış.

Hocam sermaye bulunurda ilk 60k ya giremedim diyelim. Matematik öğretmenliği dışında ne var? Ayrıca neden mantıklı değil? (Ben nedense çok kolay atanacağımı düşünüyorum eğer gidersem )

Yeni konular

Geri
Yukarı