Askerliğim Kütahya'ya çıktı

Son hafta da kargolatmanın bir anlamı yok bence. Ama insan askerlik fotoğrafı da olsun ister. Şu tuşlu telefonlar daha kaç sene kullanılır bilmem ama bunların devri çoktan kapandı aslında. Gelecekte nasıl yapacaklar merak ediyorum. Neyse pek de bir önemi yok dediğim gibi. Dua edelim de Amasya falan çıkmasın ustalıkta. Etrafta biraz dolanırken Amasya'nın çok kötü ve çok zor olduğunu yazan bir sürü insan gördüm. Fakat genel olarak İstanbul'a falan gidiliyor herhalde. Eskişehir, İzmir, Konya taraflarına giden hiç görmedim, duymadım. Balıkesir'in çok iyi olduğu söylenir bir de.

Amasya'nın acemisi zor. Ustası kolay.

Son 1 gün. Şimdiden hayırlı teskereler herkese. Kim bilir belki aynı bölük ve koğuşta oluruz.

Askerlik bitince kalmak isteyen herkes inşallah kalabilir.

Son 1 gün. Şimdiden hayırlı teskereler herkese. Kim bilir belki aynı bölük ve koğuşta oluruz.

Askerlik bitince kalmak isteyen herkes inşallah kalabilir.

Hocam konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın, Kasım'da yedek subay adayı olarak hava kuvvetleri adına Kütahya'ya gidiyorum. 1 ay acemiliğimi oradan yaptıktan sonra asteğmenlik yolculuğum başlayacak, askerlikten geldiyseniz bana biraz bilgi verme şansınız var mıdır? Beni ne bekliyor? Özellikle neleri almalıyım, ne çok işinize yaradı? Neye gerek yokmuş? Neyin eksikliğini hissettiniz?

Hocam konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın, Kasım'da yedek subay adayı olarak hava kuvvetleri adına Kütahya'ya gidiyorum. 1 ay acemiliğimi oradan yaptıktan sonra asteğmenlik yolculuğum başlayacak, askerlikten geldiyseniz bana biraz bilgi verme şansınız var mıdır? Beni ne bekliyor? Özellikle neleri almalıyım, ne çok işinize yaradı? Neye gerek yokmuş? Neyin eksikliğini hissettiniz?
Yazın gidiyor olsaydın mutlaka güneş kremi al derdim. Herkesin kulakları ve kolları patladı. Yanıktan milletin kolundaki yağlar görünüyordu haziranda abartmıyorum. Onun dışında 7/24 duş alma imkanın yok bolca iç çamaşırı götür. Öyle tıka basa bi şey götürmene gerek yok zaten farkına varıyorsun gittikten sonra. Kaliteli bir jilet götürmeni tavsiye ederim istihkak olarak verilen seni tahriş eder. Şampuan traş köpüğü diş macunu vs veriyorlar zaten. Sana şiddetle tavsiye edeceğim tek bir şey var, giriş yaptıktan sonra sizi bir alana alacaklar. Ordaki komutan görünümlü adam ki komutan değil, size bunların içerde verilmeyeceği işte bu ürünleri mutlaka almanız gerektiği vs. anlatılacak. Kesinlikle alma boşa para vermekten başka bir şey değil. Hepsi veriliyor. Aynı zamanda askercell de almanı tavsiye etmiyorum. Bunun denetimi yapılmıyor, yapılsa dahi durumu izah edersin durumum yok yeni hat almaya vs. vs. Hattı cüzdanının içerisine düzgünce koy bunun araması da yapılmıyor. Telefon konusunda da kamerasız ve akıllı olmayan bir telefonu kullanabilirsin. Anlattıklarım dışında varsa bir sorun yardımcı olayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı