Askerliğim bitti ama nasıl geçti?

revo61

Kilopat
Evet arkadaşlar askerden 22 Aralık'ta terhis oldum. Askere giderken açtığım konuya buradan ulaşabilirsiniz. Görevim acemi birliğinde kırım kurtarmadan bina elektrikçisine çevrildi. 21 günlük acemi eğitimimi saymazsak, 5 aylık usta birliği süresince bir şehirde bulunan ana jet üssünde bina elektrikçisi olarak askerliğimi tamamladım.

Komutanlarım, askerlik arkadaşlarım, yemekhanemiz, internet kafemiz, yattığımız yataklar dahil herşey dört dörtlüktü. Askerlikten daha çok üniversite ortamına benzer bir ortamımız vardı. Tost makinemiz, mikrodalgamız, fırınımız, buzdolabımız, elektrikli ocağımız, çay makinemiz, kahve makinemiz vardı. Hava kuvvetlerinin bize sağladığı imkanların tamamından yararlandık.

Aldığım acemi birliğindeki eğitim gerçekten herkesin sınırlarını zorlamıştı. Neredeyse her eğitimde en az 3 kez ambulans eğitim alanına geliyordu. Ancak acemi eğitimi hızlı geçti ve usta birliğinde yukarıda da yazdığım gibi epey bir rahatladım. Çok az insanın tanık olabileceği pek çok şeye tanık oldum. Bunları hayatım boyunca unutamayacağım. Gerçekten usta birliğinde geçirdiğim süre harikaydı.

Malum askeri gizlilik ve edilen yeminlerden sonra askerde gördüğüm, yaşadığım şeyleri anlatamadığımdan yüzeysel bir şekilde bahsettim. Askere gidecek olan herkese hayırlı teskereler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı