Askerlik anısı

Serchez

Hectopat
Daha fazla  
Askerde başınıza gelen enteresan, komik, ilginç bir anıyı bizimle paylaş.

Usta birliğinde birisi vardı hiç yıkanmıyordu 25 günlük teke peyniri gibi kokuyordu 3 kişi çavuşta dahil çocuğu duşa sokup araba fırçası ile yıkadık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sene bin dokuz yüz çift sıfır (1900) Tabi o zamanlar siz yoktunuz. Sen bilmezsin. Deden bilmez. Dedenin dedesi hiç bilmez ama baban iyi hatırlar. Yine bir Salı günü Cuma namazından çıktık eve geldik. Tabi o zamanlar su yoook, elektrik yook mum ışığında televizyon izliyoruz. O sırada Fatih Sultan Mehmet aradı. Harp çıkmış. Harbe çağrıyorlar. Hemen atladım atıma yola çıktım. Çölde kar diz boyu atın üstünde yürüyorum. Birden karşıma düşman askerleri çıktı. Hemen indim attan, çektim kılıcımı 2 el ateş ettim. Düşmanı bacağından vurdum kolunu alçıya aldılar. Onlar da benim atı yaraladılar. Bunun üzerine hemen ben de atladım Mercedes'ime yola koyuldum. Arabada bir gram benzin yok, son sürat savaşa gidiyorum. Sonunda harbe yetiştim ve savaşı kazandık.

Askerde başınıza gelen enteresan, komik, ilginç bir anıyı bizimle paylaş.

Usta birliğinde birisi vardı hiç yıkanmıyordu 25 günlük teke peyniri gibi kokuyordu 3 kişi çavuşta dahil çocuğu duşa sokup araba fırçası ile yıkadık.
Konuyu hortlatıyorum lakin Elraen’in askerlik anısına çok benzemiyoe mu ?

Sene bin dokuz yüz çift sıfır (1900) tabii o zamanlar siz yoktunuz. Sen bilmezsin. Deden bilmez. Dedenin dedesi hiç bilmez ama baban iyi hatırlar. Yine bir salı günü cuma namazından çıktık eve geldik. Tabii o zamanlar su yoook, elektrik yook mum ışığında televizyon izliyoruz. O sırada Fatih Sultan Mehmet aradı. Harp çıkmış. Harbe çağrıyorlar. Hemen atladım atıma yola çıktım. Çölde kar diz boyu atın üstünde yürüyorum. Birden karşıma düşman askerleri çıktı. Hemen indim attan, çektim kılıcımı 2 el ateş ettim. Düşmanı bacağından vurdum kolunu alçıya aldılar. Onlar da benim ATI yaraladılar. Bunun üzerine hemen ben de atladım Mercedes'ime yola koyuldum. Arabada bir gram benzin yok, son sürat savaşa gidiyorum. Sonunda harbe yetiştim ve savaşı kazandık.

Çok gerçekçi.

Askerde bilen bilir kep gitti popo gitti derler. Bahçede duruyoruz içtima alınacak. Kepim ortada yok. Benim bir grubum vardı sohbetim olan bunlara sordum falan napsak ne etsek, dediler şu yeni gelenlerden birini seç kepi al kaç. Biliyorsunuz askerde hırsızlık asla yoktur yer değiştirme vardır. Bahçede bir çeşme var oraya askerler yanaşır elini yüzünü falan yıkar o sıra kepi çıkarır. Bir tane elemanı gözüm kesti dedim bu safa benziyor, gitti çeşmeye kepi çıkardı elini yüzünü falan yıkıyor bir anda aldım koşmaya başladım. Öyle bir koşuyorum ki ayaklarım döte vuruyor o derece ormanlık bir alan vardı oraya doğru. Ben diyim 3 dakika sen de 5 dakika koştum koştum bir an durdum soluklandım, arkamı bir döndüm çocuk arkamda. O da korkudan nasıl bir koştuysa artık. Neyse ver dedi yok dedim bu benim niye vericem falan derken bu olayı komutana anlatıyor. Komutan çağırdı beni dedi doğru mu ben hala diyorum yok bu benim. Neyse komutan aldı kepi elimden baktı falan böyle, çocuk içine ismini yazmış çocuğa dedi çık sen. Ben kaldım tabi, komutan dedi ulan mal bir iş yapıyorsun tam yap bari. O gün elime 3-4 fiske sopa yedim. Unutmadığım bir anımdır.

Geri
Yukarı