Askerlik için yoklama kaçağı görünüyorum

Reis yoklama başvurusunu e devletten yaptım. Randevu belirledim şubeye gittiğimde neler olacak ? Beni hastaneye mi yönlendircekler yoksa orda kendileri sağlıkla ilgili işlemleri yapacaklar mı bilgin var mı ?

Gidicem reis. Yoklama randevusunu aldım e devletten. Şubeye gittiğimde neler beklicek beni ? sağlık kontrollerini kendilerimi yapcaklar hastaneye mi yönlendircekler ?

Aile hekimin kim ise ona yönlendirirler. Orada 5 dakikalık bir muayenede ciddi bir rahatsızlığın varsa söylersin. Çok basit işlemler.

Hocam tecelli için randevuya gerek yok ki. Direkt git yap işini. Yanına 2 diploma fotokopisi, asıl diploma ve kimlik al. Bende bu kadardı. Sadece baya sıra oluyor o kadar. 5 yıl tecelli ettiriyorlar.

Banka vezne sırası beklersin ya onun gibi içeride sıra bekliyorsun.

Evrakları arkadaşlar belirtmiş, 2 adet diploma fotokopisi olsun yanında olmazsa da orada çekebiliyorsun.

Sırda gelince imza falan, bitti o kadar.

HACI BANADA GELDİ AMA ACIKTAYM HALA LİSE SUAN AKTİF GÖRÜNÜYO PARAYI YATIRDIGM İCİN MİLLİ EGİTİM ŞUBELERİ ACIKMIDIR MALUM VİRUS VAR DİYE KAPALI FLANDIR ERTELETMEM LAZIM 10 MARTTA GELMİŞ YOKLAMA KAÇAGI DİYE EKC2 BELGESİ ALIP GİTMEM LAZM AMA ACIKMIDIR MİLLİ EGİTİM

E-Devletten mesaj geldi, "yoklama kaçağı olarak aranmaktasınız" diyor. 28 Ekim 99 doğumluyum, havaların ısınmasını beklemiştim gitmek için. Nisan aylarında gidecektim, bugün bu mesaj geldi. E-Devletten almaya çalıştım ama çok karışık geldi, askerlik şubesine mi gitmem gerekir?
Hocam ben öğrenciyim ama 22 gün geçti banada mesaj geldi lisedeyim 19 yaşındayım para cezası olur mu?

En yakın askerlik şubesine gidip tecil yaptıracaksanız yaptırın, yaptırmayacaksınız da ben geliyor REİS diyerekten gerekli işlemleri yaptırın. Zaten sizi yönlendirecekler evraktır muayenedir vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı