Askerlik için yoklama kaçağı görünüyorum

Browniem

Centipat
Yer
Arabic sözlere sahipler onlara minnet eylemem.
E-Devletten mesaj geldi, "yoklama kaçağı olarak aranmaktasınız" diyor. 28 Ekim 99 doğumluyum, havaların ısınmasını beklemiştim gitmek için. Nisan aylarında gidecektim, bugün bu mesaj geldi. E-Devletten almaya çalıştım ama çok karışık geldi, askerlik şubesine mi gitmem gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
E-devletten mesaj geldi, "yoklama kaçağı olarak aranmaktasınız" diyor. 28 Ekim 99 doğumluyum, havaların ısınmasını beklemiştim gitmek için. Nisan aylarında gidecektim, bugün bu mesaj geldi. E-devletten almaya çalıştım ama çok karışık geldi, askerlik şubesine mi gitmem gerekir?

Büyük ihtimalle, bir de alınmamak için bahanen olmalı rapor ya da öğrenci belgesi gibi bir şey.

Zamanında yoklamaya katılmazsan yoklama kaçağı oluyorsun. Ben lise mezunu olduğum için şubeye gidip 3 yıl tecil ettirmiştim. Tecili istediğim zaman bozabiliyordum ve saire. Sen en iyisi şubeye git.
Reis yoklama başvurusunu e devletten yaptım. Randevu belirledim şubeye gittiğimde neler olacak ? Beni hastaneye mi yönlendircekler yoksa orda kendileri sağlıkla ilgili işlemleri yapacaklar mı bilgin var mı ?
Şubeye gidip tecil işlemi yaptır şayet askere gitmeyeceksen şu an.
Gidicem reis. Yoklama randevusunu aldım e devletten. Şubeye gittiğimde neler beklicek beni ? sağlık kontrollerini kendilerimi yapcaklar hastaneye mi yönlendircekler ?

Son düzenleme:
Zamanında yoklamaya katılmazsan yoklama kaçağı oluyorsun. Ben lise mezunu olduğum için şubeye gidip 3 yıl tecil ettirmiştim. Tecili istediğim zaman bozabiliyordum ve saire. Sen en iyisi şubeye git.
Bu mesaj bana da geldi. Ben 2017 Haziran ayında liseden mezun oldum ve bu yıl üniversite sınavına girip bir bölüme yerleşmeyi düşünüyorum. Eğer askerlik şubesine gitmezsem bir şey olur mu?

Çok basit işlem tecil yaptırmak, hemen halledin. Üşenmeyin başınıza patlar sonra.
TC kimlik, diploma, biyometrik foto götürün. Eğer gerekirse fotokopi çektirin. Sonra birkaç yere imza falan attıktan sonra bitiyor. :)
En azından bende böyleydi. :)

99 Nisan sonu doğdum. 18-19 gibi okul ile tecil ettirmiştim zaten ama yanlış bilmiyorsam direkt yılbaşında askerlik işleri başlıyor. Gidip keyfi diyebileceğim şekilde tecil ettirmen bile yeterli.
Bu mesaj bana da geldi. Ben 2017 Haziran ayında liseden mezun oldum ve bu yıl üniversite sınavına girip bir bölüme yerleşmeyi düşünüyorum. Eğer askerlik şubesine gitmezsem bir şey olur mu?
Aynı şey senin için de geçerli. 2 yıl tecil ettirilebiliyor zaten. O sürede okula girersen okul da ekleniyor olmalı.

Valla en son kanunlar ne oldu bilmiyorum ama ben yıllarca yoklama kaçağı olarak gezmiştim, o zaman herhangi bir sorun olmuyordu GBT'de falan. Sonra birkaç sene önce bedelli çıkmıştı, orda da herhangi bir sorun olmadı önceki kaçak durumu için. Normal parayı ödedim aynı şekilde ceza falan vermeden, aldım terhisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı