Askerlik tecili nasıl yapılır?

TBTURK

Hectopat
Yer
Konya
Dostlar selam, dün mesaj geldi yoklama kaçağı durumuna düşmemek için yıl sonuna kadar askerliğinizi tecil ettirin diye. e-Devlet üzerinden yapmaya çalıştığımda bu uyarıyı veriyor. Öğrenci belgesi çıkarttırıp askeriyeye gitsem oradan öğrenim durumumu değiştirip e-Devlet üzerinden tecil ettirebilir miyim? Yoksa gerekli evrakları temin edip askeriyeden mi tecil ettirmem lazım. Bir de tam olarak nereye gideceğimi bilmiyorum bu işlem için Konya'da yaşıyorum tam olarak nereye gitmem gerekiyor?

Dosya Ekleri

• IMG_20220921_085353.jpg
    IMG_20220921_085353.jpg
    107,5 KB · Görüntüleme: 77
eDevlet'ten hallediliyordur muhakkak ama biraz karmaşık bir işlem olduğu için riske almanızı istemem. Tecil ettireceğim diye muayene tarihi alan arkadaşlara rastladım. Öğrenci belgenizi alın, en yakın askerlik şubesine gidin. Onlar hallederler.

eDevlet'ten hallediliyordur muhakkak ama biraz karmaşık bir işlem olduğu için riske almanızı istemem. Tecil ettireceğim diye muayene tarihi alan arkadaşlara rastladım. Öğrenci belgenizi alın, en yakın askerlik şubesine gidin. Onlar hallederler.
Hocam ben e devletten yapmaya çalıştım. Öğrenci belgenizle en yakın askerlik şubesine gidin dediler. E devlette karmaşa olur diye herhalde böyle yapıyorlar.

e-Devlet'ten hallediliyordur muhakkak ama biraz karmaşık bir işlem olduğu için riske almanızı istemem. Tecil ettireceğim diye muayene tarihi alan arkadaşlara rastladım. Öğrenci belgenizi alın, en yakın askerlik şubesine gidin. Onlar hallederler.

Yarın böyle yapacağım bende. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı