Askerlik yoklama başvurusu iptali

basganmemduh

Decapat
Merhaba,
2024'e kadar tecilim olmasına rağmen askerlik başvurusu şeysini merak ettiğim için e-Devlet'ten girip rastgele tıklama yaptım, 1. soruda engel durumunuz var mı diyordu, evete basmışım 2. soruda verilerinizin MSB ile paylaşılmasını açık rıza metnini onaylıyor musunuz diyordu, ilk evete bastım. Sonra başvuru kendiliğinden olmuş çünkü bu son soruymuş. Durum bilgisinde engelli raporunuz MSB tarafından incelenip işleme alınacaktır diyordu. Sonra korkup iptal etmek istedim fakat iptal edilmiyordu. Başvuruyu güncelle deniliyordu sadece, güncelle deyip 2. soruya hayır dedim ve son durum "engel raporunuzu birlikte en yakın askerlik şubesine götürünüz" yazıyordu. Askerlik durumumu sorguladığımda ise hala 2024'e kadar tecilli gözüküyorum onda bir sıkıntı yok fakat ben bu başvuruyu komple iptal etmek istiyorum fakat sistemde iptal et tuşu yok.
Sorum şu: Eğer bu şekilde kalırsa yani engel raporumu (engel raporum yok) askerlik şubesine götürmezsem bir süre sonra kendiliğinden sistemden düşer mi? Ve bu durum askerlik tecilimin bozulmasına falan sebep olur mu?
Aşırı stres oldum, şu an bir işte çalışıyorum ve maddi sıkıntılarım da var, bunca sorunun arasına bir de bu askerlik işini başıma bela ettim.
Resimleri olayların akış sırasına göre paylaşıyorum.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    103,7 KB · Görüntüleme: 160
  • 1_a.png
    1_a.png
    134,9 KB · Görüntüleme: 140
  • 2.png
    2.png
    93,9 KB · Görüntüleme: 149
  • 2_a.png
    2_a.png