Askerlikte böcek yediriyorlar mı?

1- Senin baban SAT komandosu falan değil. SAT komandosu olan bir babanın oğlu, askerde ona yapılabilecek şeyleri ve bunlara hiçbir şey yapamayacağını gayet iyi bilir. Baban dolu mideyle kusa kusa 30 kilometre koşturulurken bir şey yapabilmiş mi bir sor bakalım.

2- Dediğim gibi benim arkadaşımla birebir aynı lafları söylüyorsun. Üstelik haddinin sınırlarını da çok aşıp hakaret ediyorsun. Askerde sana komutanlar bunları güzelce geri yedirecekler. Aynı şeyleri söyleyen arkadaşım foseptik borusunu çıplak elle temizleyerek askerlik yaptı, bakalım sen geri geldiğinde hikayen ne olacak görelim.

Boş yapıyor hocam. Babasının SAT komandosu olma ihtimali benim Elon Musk olma ihtimalimden daha azdır. Babası komando olan birisi Askeriye hakkında böyle bir şey söyleyemez zaten. Komutandan önce azarı babasından yer. @M4VER1CK cezan hayırlı olsun kardeş. Klavye delikanlılığına devam et. Askeriyede göreceksin komutan sana yediriyor o böcekleri.

Afiyet olsun, görüşmemek üzere.
Bana afiyet olmadı, ben aklımı kullandım ve bu durumdan kaçmanın tek yolunun bedelli olduğunu bildiğim için bedelli yaptım 19 gün.

Bakalım sen aylarca yapmadan kurtulabilecek misin ya da aylarca yaparsan sana neler afiyet olacak çok merakla bekliyorum. Lütfen yaptıktan sonra gel de anlat ama sana yapılanları. Keyifle okuyacağımızdan emin olabilirsin. :D Konuştuğu şey hakkında hiçbir fikri olmayan birinin, o konuştuğu şeyleri teker teker geri yutup da egosunun darmadağın oluşunu izlerken çok keyif alıyorum.

Sen bir de hayali SAT komandosu olan babana söyle bakalım. Ona neler yapıldı o eğitimlerde de birisine bile sesini çıkarmaya yemiş mi?

2- Dediğim gibi benim arkadaşımla birebir aynı lafları söylüyorsun. Üstelik haddinin sınırlarını da çok aşıp hakaret ediyorsun. Askerde sana komutanlar bunları güzelce geri yedirecekler. Aynı şeyleri söyleyen arkadaşım foseptik borusunu çıplak elle temizleyerek askerlik yaptı, bakalım sen geri geldiğinde hikayen ne olacak görelim.
Gelebilirse tabi ki. Boş yapıyor işte hocam. Kendisini orada racon kesen biri olarak düşünüyor. Oraya gittiği gün yaşananların farkında değil işte.

Gelebilirse tabi ki. Boş yapıyor işte hocam. Kendisini orada racon kesen biri olarak düşünüyor. Oraya gittiği gün yaşananların farkında değil işte.

Orasının çocuk parkı olmadığını büyük ihtimalle tüm askerliğini berbat geçirdikten sonra anlayacak.

Son düzenleme:
Askerde yemekler nasıl ne veriliyor?
Bazı birliklerde yemekleri askerler yapıyorlar ama genellikle bir eğitim aldırıyorlar. Ellerinde onlarca yıldır uygulanan basit reçeteler var, yemekler genel olarak kötü olmuyor ama ev yemeğini de bekleme tabii. Askerde kahvaltı sorunlu olan öğün, genellikle sadece enerji verici ve şeker oranı yüksek şeyler ağırlıklı oluyor.

Bazı birliklerde de yemekleri şirket getiriyor.

Savaş çıksa eminim tüm işleri yine bize kitler bunlar. 😄 Ben Diyarbakır'da inzibat olarak yaptım kendi görevlerimizde ayrı (acemileri toplamak, şehit cenazelerini taşımak, KTM görevleri vb.) her haltı da bize yüklediler. İntikale gitmek, şehirde zırhlı araç ve dolu şarjör silaha takılı + 4 yedek şarjörle devriye atmak (tepede de Bixi), ses bombası vb. patlasa olay yerine gitmek, bayramlarda nöbet tutmak ne varsa bizdeydi. Koskoca kolorduda ne iş olsa bize paslıyorlardı. Tek avantajımız da kantine sıra beklemeden bodoslama girebilmekti.

Kantin olayı iyiymiş yalnız, saydığın çoğu şeye bedel. :p Kantinciydim ben de İstanbul Kenan Evren Kışlası'nda. :D O kuyruk ne uzar ne de kısalırdı ama hiç bitmezdi, vay be ne günlerdi.

Bazı birliklerde yemekleri askerler yapıyorlar ama genellikle bir eğitim aldırıyorlar. Ellerinde onlarca yıldır uygulanan basit reçeteler var, yemekler genel olarak kötü olmuyor ama ev yemeğini de bekleme tabii. Askerde kahvaltı sorunlu olan öğün, genellikle sadece enerji verici ve şeker oranı yüksek şeyler ağırlıklı oluyor.

Bazı birliklerde de yemekleri şirket getiriyor.

Hocam bu konularda bilgilisiniz, bir şey sormak istiyorum müsadeniz varsa?

Yeni konular

Geri
Yukarı