Aslında Türkiye'de ekonomik kriz yok mu?

Araba = zenginlik o zaman? Ülkede o arabaları borca girmeden alabilen insan neredeyse yok. Yurtdışında 2K birime araba alınabiliyorken gelip burada ekonomi çok iyi demeyin. Büyük ihtimalle yurtdışındaki hayattan bir habersiniz. İsviçre'de 4-5 gün yemeyip içmeyip iPhone alınabilirken bizde bu sayı 103 gün. Ekonomi mis!

Yazık... Doların 1.5TL olduğu zamanlardan 8.5TL olduğu zamanlara geldik hala boomer gibi yok araba yok telefon diyorsunuz. Bir ülkenin ekonomisini araçları mı gösteriyor? Bu kadar dar düşünceye sahip başka birisin görmemiştim. Aynen Türkiye'de hiçbir ekonomik sıkıntı yok, hatta bolluk var bak cebime 2000TL param var ama bir bakıyorum 200Euro oluyor. :D

200 Euro ile anca 1 aylık alışveriş yapabilirim yurt dışında. Bir test kitabı 70-80TL biliyorsun demi? Bak test kitabı diyorum, test kitabı. Alt tarafı sorular olan bir kağıt yığını 70-80TL.

İki ihtimal var ya gözlerinde sorun var ya da makarna yetiyor sana. :)

10.000TL olan bir arabanın şu anda 40.000TL olması insanların alım gücü olduğunu göstermiyor. 90+ model araçlar bile 20.000TL'den başlıyor ne bekliyorsun? Adam onu alabilmek için kaç tane kredi çekiyor, daha önceden alanlar da çoğunlukta. Ben telefonumu 1800TL'ye aldım şu anda 3500TL. Sence benim bu telefonu kullanmam zengin olduğum anlamına mı geliyor, yoksa ülkenin durumunu mu özetliyor?

1 Euro 10 TL olmuş 10. Kafan alabiliyor mu bilmiyorum ama senin 1TL paran onlar için hiçbir şey ifade etmiyor.

Arabalar pandemiden önce şu anki fiyatlara göre daha ucuzdu. Belki onlar da ömürlük borç ile fiyatlar artmadan aldı?

Lüks arabalar görünce ekonomik kriz yok demek çok mantıksız. Bir de arabası olmayıp otobüse binenlere bakın o zaman.

İş sadece araba ile mi bitiyor? Bitmiyor peki adamlar ne ile alıyor biliyor musun? Dolandırıcımı hırsızmı iş adamımı belli değil veya kredi kartı ile mi ne nasıl almış sonra alın teri ile mi almış bunları yorumlamadan gormeden sadece 1 2 araç ile bunları soylemek cok saçma ve kotu üzücü bilginiz olsun adamlar evinden ailesinden cok araba alıp satıyor özellikle erkek kişilerde araba sevdası ben gibi ülkemizde zaten en cok araba satılan ülkelerdeyiz fakat en cok satılan araba türüde Fiat bu Lux mu? Yurt dışında adamlar 2K euro 2.el araba alıyor ya biz? Alamıyoruz veyahut 90bin euro BMW M5 compatition msport Full+Full BMW mağzasından sıfır araç alabiliyor adamlar Türkiye'de 2.el en az 4milyon TL sence normal mi biz neden üretim yapamıyoruz bizim ne eksiğimiz var bize oluruz ama olamıyoruz geriye adım atıyoruz kendi düşüncem. Veya adamlar Almanya'da 1 ayda Apple 12 Pro Max alabiliyor iken biz neden alamıyoruz ya en kolay ornek adamların alım gücü yükseken bizim neden yüksek değil TL değeri cok kotu üretim az yok sayılcak kadar.

Son düzenleme:
Asgari ücretle İphone alan adam borç batağına girip de araba alırsa ortaya çıkacak durum bu, "Sokaklar araba dolu yeğenim, çıkar cebindeki telefonu!" diyen dayılar ve konu sahibi gibiler.

29C31BD7-072C-45EA-8543-51CEEA708F3D.jpeg

Yeni konular

Geri
Yukarı