Asosyal olduğunu düşünen var mı?

Juke

Kilopat
Arkadaşlar ben asosyal olduğumu kabul ediyorum ve bu durumdan gayet mutluyum. Sabah 9'dan akşam 6 ya kadar iş. 6.30'dan gece 2'ye kadar bilgisayar başında geçiriyorum. Şu an bir sevgilim yok ve çok samimi olduğum arkadaşlarımla ayda bir defa anca dışarı çıkıyorum.

Ailem bu durumdan şikayetçiydi ama artık onlar da alıştı. Merak ettiğim benimle aynı durumda ya da benden daha beter olan var mı? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende asosyalim. Peki durumumdan memnun muyum... Evet. Çok muhabbet ilişkilerine girmez, sürekli konuşan insanları severim :) Oh mis adam konuşuyor ben dinliyorum.

Durum aynen aynı arkaşım hiç yok. İş ev, bilgisayar arasında döngü içindeyim ama halimden de memnunum.

Evden çıkmayı sevmiyorum.
Hem zaten geceleri hastanede gündüzleri evdeyim o ara sevdiğim arkadaşlarımla geçiriyorum:p.
Mutluyum ve gereksiz insanlar yani sosyal medya kullananlar gibi de fotoğraf için yalan veya rol yapmıyorum.Şuan depresyonda olmayan her asosyal insan bence diğer insanlardan daha fazla sağlıklı düşünebiliyor.

Emin olun çoğu kişi sizin gibi yaşıyor. Sosyal medyada hayatını harikaymış gibi gösteren insanların bir çoğu rol yapıyor. Size tavsiyem kendinize güzel insanlar tanıyabileceğiniz hobi edinin. Bisiklet, Uzakdoğu sporları, dağcılık gibi. Hem daha aktif yaşantınız olur, hem de farklı insanlar tanımış olursunuz.

Starbucks' ta ağzını yamdıra yamdıra konuşup vıcık vıcık öpüşenleri , '' Iy bın sıvgılımlı çık mıtlıyım '' havalarına girip birbirini boynuzlayanları gördükten sonra öyle ortamlara girmeyi bıraktım. Mümkün olduğunca az insanın olduğu ortamlarda bulunmaya çalışıyorum. Evde çayımı kahvemi hazırlayıp bilgisayar başında vakit geçirmek daha iyi hissettiriyor.

Asosyal olmayanları aşağılamaya, onlardan iğrenmeye yol açan bir durum. Bir çok insanda obezite gibi ölümcül hastalıklara yakalanmanın başlıca sebebidir.

Mahallede ki arkadaşlarımın hepsi taşındı. Okuldaki arkadaşlarımın liseli olmasına rağmen ilkokullu gibi konuştukları için onlar ile takılmıyorum. Bazen dışarıya çıkıyorum ama iki günden beri sokağa bir köpek geldi gelen geçeni kovalıyor. Dün beni çok kovaladı. Dışarı çıkamıyorum artık. Ben de asosyal olduğumu düşünüyorum ama eskiden böyle değildim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı